Czy stosować Google Analytics na blogu?

> DOMOWY SYSTEM ZARABIANIA – Marek Nowacki <

Domowy System Zarabiania prezentuje pomysły na własny biznes oraz programy partnerskie, pokazując sposoby na Domowy System Zarabianiazarabianie w e-biznesie i wykorzystując do tego najlepsze strategie oraz narzędzia marketingowe – i uważaj za darmo!_____________________

Czy masz już Google Analytics na swoim blogu? A może wahasz się jeszcze, czy stosować to narzędzie? Ten artykuł pozwoli Ci podjąć decyzję.

Dzisiaj w Domowym Systemie Zarabiania omówimy bezpłatne narzędzie do analizy bloga (blogów), czyli Google Analytics, które za  darmo udostępnia nam wujek Google.

Google Analytics na bloguJeśli jesteś początkującym blogerem, to dobrze, że tutaj trafiłeś, bo zobaczysz, jak dzięki temu, że zastosujesz Google Analytics na blogu, będziesz mógł mieć dostęp do bieżących danych statystycznych dotyczących całego ruchu na Twoim blogu i zdecydowanie większe rozeznanie o co w tym wszystkim chodzi – mam na myśli optymalizację bloga.

To natomiast pozwoli Tobie wyciągać wnioski i podejmować odpowiednie działania zmierzające do optymalizacji Twojego bloga.

Google AnalyticsZapytasz jakie korzyści daje podpięcie Google Analytics na blogu?

Są to naprawdę korzyści nie do przecenienia. Bowiem z tych cyfr i pozostałych danych dzięki Google Analytics można wyczytać bardzo wiele  niezbędnych informacji, które posłużą nam  do analizy i odpowiedniego wypozycjonowania bloga i jego poszczególnych wpisów, a więc wzrostu konkurencyjności. 

Dlatego warto skorzystać z Google Analytics na blogu – w końcu zupełnie bezpłatnego narzędzia.

Osobiście polecam Ci zastosowanie u siebie Google Analytics i skorzystanie również z narzędzi dla webmasterów, ale o tym nieco później.

Odpowiedzmy więc na pytanie, co da Tobie umieszczenie Google Analytics na blogu?

Otóż:

 1. będziesz wiedzieć ile osób dziennie odwiedza Twojego bloga i ile było nowych odwiedzin;
 2. ile czasu osoby te spędziły na Twoim blogu (na poszczególnych wpisach);
 3. jakie frazy wpisują, aby wejść na Twoje strony;
 4. jak przemieszczają się po blogu, czyli z jakiej strony na jaką wchodzą i na której kończą;
 5. jakie są najpopularniejsze wpisy (ile konkretnie osób wchodzi na dany wpis);
 6. zobaczysz, jakie są źródła odwiedzin (skąd przychodzą Twoi przyszli klienci);
 7. możliwość wygenerowania kilkudziesięciu raportów dotyczących ruchu na naszym blogu;
 8. i wiele, wiele innych praktycznych podpowiedzi.

Oczywiście statystyki te możesz sobie wyświetlać w dowolnym przedziale czasowym.
Reasumując taką analitykę trzeba prowadzić, aby wiedzieć co się dzieje i z czego to wynika.

Ok, a jak to wygląda od strony technicznej?

Wchodzisz najpierw na stronę: http://www.google.com/analytics/, po czym klikasz w opcję „utwórz konto” – z prawej strony do góry.

Przy czym musisz w tym czasie być zalogowany na swoim koncie w Google Gmail – jeśli nie masz jeszcze konta w gmailu, to w tym artykule pokazałem, jak je utworzyć: jak założyć konto pocztowe w Google Gmail.

Dalej system sam poprowadzi Cię i pokieruje tak, abyś się prawidłowo zarejestrował.

Dlatego wykorzystaj Google Analytics na blogu.

Również warto skorzystać z drugiego darmowego narzędzia Google – narzędzia dla webmasterów, dzięki któremu będziesz mieć kolejne dane (uzupełniające te dane z Google Analytics), takie jak np. jakie słowa kluczowe są najczęściej używane na Twoim blogu i wiele innych ciekawych rzeczy. Warto to wiedzieć, by np. w kolejnych wpisach stosować te właśnie słowa, co w oczach Google podnosi wartość naszego bloga.

Ja zastosowałem już te proste (w końcu) zasady. Możesz to teraz zobaczyć – jak dzięki wykorzystaniu Google Analytics możesz wysoko wypozycjonować swoje wpisy na moim przykładzie – tu masz przykład do takiej analizy: jak zarobić duże pieniądze.

A skoro już wiesz, że warto zastosować Google Analytics na blogu, to teraz możesz sobie podejrzeć ten projekt, w którym nie tylko, że możesz sobie dorobić, ale jeszcze dostaniesz cały profesjonalny system do zarabiania w necie za free.

Jak chcesz zobaczyć na czym zarabiam przez Internet, to zapisz się na newsleter – do góry z prawej strony.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • jak wypromować bloga
 • google analytics loc:PL

6 myśli nt. „Czy stosować Google Analytics na blogu?

 1. krzysztof

  Witam serdecznie, jestem blogerem internetowym, a te narzędzia jakie daje google są naprawdę świetne. Umiejąc się nimi posługiwać każdy początkujący bloger jest w stanie bardzo szybko wbić się w pierwsze miejsca google.
  A przecież wszystkim o to przecież chodzi. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki

   Tak masz rację – wszystkim o to chodzi, tylko, że nie każdy wie jak to wykorzystać. Google daje doskonałe wprost narzędzia, ale kto tak naprawdę wie, jak się nimi posługiwać? Wszystkim, którzy chcą te narzędzia wykorzystać i Tobie również Krzysztofie polecam bezpośredni kontakt, bo jak widzę sam nie wykorzystałeś ich do końca …

   Odpowiedz
 2. Aniela Szulc

  Marku wspaniały wpis 😀
  Ja oczywiście nadal uczę się blogowania.
  To dzięki tobie.

  Odpowiedz
 3. tomek

  Dziękuję za konkretny artykuł, ja osobiście myślę, że GA lepiej dawać wszędzie, na kazdej naszej stronie/blogu/forum, wiemy wtedy kto kiedy skad i dlaczego wszedl na nasza strone.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge