Druga Wypłata – jak zarobić z tym projektem

Czy Projekt Druga Wypłata, pozwoli nam na uzyskanie kolejnej pensji?

Bez względu na to ile zarabiasz, prawdopodobnie chcesz zarabiać więcej.
Chyba nikt by się nie Projekt Duga Wypłataobraził, gdyby zaproponowano mu drugą wypłatę, albo żeby zarabiał dwa razy tyle, w stosunku do tego, co zarabia obecnie… no, chyba że nic nie zarabia.
Bo wówczas niewiele by się zmieniło. 🙂
Jednak trzeba przyznać, że sama idea drugiego – dodatkowego zarobku może zadziałać na wyobraźnię każdemu.
Dokładnie tak musisz myśleć również i Ty, skoro czytasz te słowa.

Okazuje się, że niewiele trzeba, by takie marzenie spełnić, wystarczy skorzystać z możliwości jakie daje nam Projekt Druga Wypłata.

Jest on adresowany do wszystkich tych, którzy mają jakieś pasje i chcieliby na nie zarobić.
Oczywiście w rzeczywistości nikt od razu nie obiecuje takich obrotów, jak wysokość Twojej miesięcznej pensji (chociaż ja za chwilę będę mieć je wyższe niż przypuszczałem) 🙂 ponieważ wszystko uzależnione jest od tego w jaki sposób można przełożyć Twoje zaangażowanie na realny zysk.

Bowiem w tym projekcie zarobisz swoją drugą wypłatę (tak Ty, jak i osoba przez Ciebie polecona), jednak co ważne trzeba zdać sobie sprawę, że jest to pewien proces.
Nie da się nigdzie wypracować dodatkowej wypłaty w parę dni. Nastaw się raczej na trochę dłuższy okres, w którym wypracujesz sobie kolejną wypłatę.

Najbardziej mnie wkurza, jak ktoś chce mieć efekty od razu, najlepiej jeszcze przed tym zanim przystąpił do projektu 🙂
Mówię mu wtedy załóż własny biznes i spraw, aby od razu kolejna wypłata wylądowała na Twoim koncie…

Myślę, że najlepiej ten proces rozłożyć sobie na powiedzmy trzy miesiące – ja tak zrobiłem i jak wyjdzie wcześniej, to jest super (ja akurat zacząłem zarabiać trochę po ponad miesiącu).

Bo Druga Wypłata to projekt, przedstawiający konkretny system, którego podstawą jest know-how, (czyli, jak można posiąść zdolność, wiedzę i umiejętności o tym w jaki sposób można zbudować stabilną sieć sprzedaży, która będzie generowała stale rosnący dochód pasywny).

Założeniem serwisu Druga Wypłata jest ograniczenie możliwości niepowodzenia, ponieważ dochód jest wprawdzie uzależniony od zaangażowania w projekt, które przekłada się na konkretną wypłatę, jednak nie ma tu mowy o generowaniu strat, ponieważ w czasie gdy Ty nie masz czasu lub możliwości na zwiększenie swojej efektywności, działają już dodatkowe narzędzia, które uruchomił dla Ciebie projekt Druga Wypłata, a jak wiesz jest ich trochę.

A ponadto twórcy Drugiej Wypłaty zadbali o to, aby nikt z uczestników nie stracił w tym projekcie i dlatego każdy już na początek dostaje możliwość skorzystania z dodatkowego systemu pozwalającego na jednorazowy zarobek w kwocie 500 zł bez wprowadzania kogokolwiek do projektu. Ale to nie wszystko, bo potem od każdej wprowadzonej osoby również mamy kolejne 500 zł (i ta osoba oczywiście też).

Nazywa się on Wewnętrzny System Finansowania Kosztów (WSFK).

Wychodzi na to, że Projekt Druga Wypłata – jest lepszy niż MLM!

Wiele osób nieufnie podchodzi do systemów sprzedaży opartych na marketingu wielopoziomowym (MLM). Obawiają się, że zainwestowane w szkolenia i materiały pieniądze, nigdy im się nie zwrócą. Być może uważają że nie mają talentu do sprzedaży lub po prostu obawiają się oszustwa.

Twórcy systemu druga wypłata przeanalizowali dane statystyczne dotyczące obaw Polaków przed tego rodzaju zarobkowaniem za pośrednictwem internetu.

I wiesz co się okazało?
Otóż dominuje przede wszystkim strach przed stratą, choćby niewielkiej tylko sumy. Psychologowie biznesu znają ten temat od dawna.
Tłumaczy on dlaczego tak niewiele osób osiąga w swojej pracy zawodowej spektakularne sukcesy. Chodzi przede wszystkim o to, że wygrywają tylko ci, którzy nie boją się zaryzykować.
Dla większości ludzi zarabianie jest mniej ważne, niż lęk o już zgromadzone dobra.
Nawet jeżeli wielkość tej straty miałaby być niepomiernie niższa niż spodziewane zyski, nie odważą się zaryzykować.
Może się zdziwisz, ale to dobra wiadomość dla Ciebie. Dzięki temu właśnie Twój biznes może przynieść większy zysk.

Dlaczego?
Bo my promujemy system zawarty w Projekcie Druga Wypłata, a nie konkretny program i już w naszym linku partnerskim kierującym do video mówimy o tym wyraźnie, dlatego targetujemy (wiem, że to słowo może nie być dla każdego zrozumiałe, ale w Drugiej Wypłacie dowiesz się o co chodzi) już na samym początku listę osób.
Jak odsłuchasz to video, to się przekonasz, że odsiewamy tych, którzy mimo, iż o tym mówimy wprost, nadal boją się podjąć działanie.

A tak przy okazji wiesz po co jest strach?
…puk, puk tu STRACH… z drugiej strony otwiera mu ODWAGA i okazuje się, że tam … Nikogo Nie Ma – to świetnie ujmujące ten stan słowa Jacka Walkowskiego, którego nagranie umieściłem na blogu jako przesłanie…
Ale wracając do pytania po co jest strach? – Strach jest tylko po to, aby go pokonać (to moje credo)…
Pamiętasz zapewne słowa naszego Papieża – Nie Lękajcie Się? Co one znaczą? Ano właśnie to, że nie trzeba się bać!
Ok, wracamy do tematu.

Projekt druga wypłata zakłada, że wcale nie trzeba ryzykować, jak w popularnych systemach MLM.
Prawdziwy biznes zaczyna się już od pierwszej transakcji, nie ma ciągnących się miesiącami opłat, które pokrywają koszty szkoleń i materiałów dydaktycznych.
To również dobra zachęta dla każdego, komu chcesz ten system polecić, ponieważ nie musi się on obawiać straty.

Okazuje się więc, że można zatem w bezpieczny sposób zapewnić sobie stały dochód, bez konieczności ponoszenia zbędnego ryzyka.

Czy Projekt druga wypłata to bezpieczny system?

druga wyplataZacznijmy od tego, że Projekt Druga Wyplata skierowany jest zarówno do osób, które wiedzą już co nieco o zarabianiu w internecie i są w stanie wykorzystać swoje doświadczenie, jak i do tych, którzy dotąd wahali się lub nawet obawiali tego rodzaju form zarobkowania.
Zarówno pierwsi jak i drudzy są w stanie wiele zyskać dzięki systemowi zawierającemu na chwilę obecną już 14 różnych technik do zastosowania od razu i przedstawionych w formie krótkich filmików szkoleniowych, pokazujących krok po kroku, jak działać, aby skutecznie budować swój biznes w bezpiecznej sieci sprzedaży, opartej o system Drugiej Wpłaty.
A system jest na tyle prosty, że umiała go wdrożyć w życie nasza rekordzistka 77 latka (swoją drogą Gratulacje p. Krystyno)!

Doświadczeni sprzedawcy mogą się dowiedzieć na czym polega specyfika tego systemu, żeby mogli w odpowiedni sposób ukierunkować swoją praktyczną wiedzę w celu zdecydowanego zwiększenia obrotów.
Z kolei dla początkujących przygotowano o wiele ważniejsze informacje.
Najbardziej przydatne z nich dotyczą tego w jaki sposób rozpocząć swoje działania i zbudować sieć trwałych kontaktów, opartą na wzajemnym zaufaniu, która będzie generowała (delikatnie mówiąc) przyzwoity dochód.
We wszystkim tym chodzi wszak od początku o pieniądze.

I niby to nie dziwne, bo praktycznie wszystkim twórcom różnych systemów zależy na tym, aby jego uczestnicy zarabiali szybko i dużo, bo jest to największa siła napędowa każdego projektu, to jednak takiego systemu, jaki oferuje Druga Wypłata nie znalazłem dotąd nigdzie indziej, nawet w programach, w których trzeba słono płacić za ledwie namiastkę tej wiedzy, którą w Drugiej Wypłacie masz zupełnie za darmo.

Mała dygresja, wiesz co miałem z tyłu głowy, gdy zacząłem ten system wdrażać w życie? … – Aby jego twórcom nie przyszło do głowy, żeby go zamknąć. Więc wprost pożerałem tę wiedzę i teraz cieszę się, że ją pożarłem 🙂

DOWODY na to, że projekt druga wypłata działa możesz zobaczyć na tablicy liderów (kliknij w Tabela Liderów 16 styczeń 2015obrazki z lewej) za styczeń 2015, która zauważ w bardzo znacznej ilości wypełniona jest osobami z dopiskiem fragment struktury w Projekcie Druga Wypłata 24.01.2015„Projekt Druga Wypłata” – chociaż przyznam szczerze, że osobiście ta druga tabela znacznie bardziej mi się podoba. 🙂
A klikając w obrazek
po prawej zobaczysz, jak dynamicznie rozwija się cała grupa (a z czegoś to się przecież bierze…).
Dlatego już teraz praktycznie na samym początku bardzo lubię Drugą Wypłatę.

Tabela liderów 24.01.2015Szkolenia, które znajdziesz w Drugiej Wypłacie obejmują przede wszystkim wdrożenie technik, które znajdują zastosowanie w e-biznesie, ale dla chętnych są też propozycje of-line.


Do dyspozycji uczestników projektu są również gotowe rozwiązania reklamowe, z których mogą korzystać w swojej pracy. Nie ma więc potrzeby własnego inwestowania w reklamy w Internecie (chociaż można, bo i to w Drugiej Wypłacie jest pokazane krok po kroku).
Krok po kroku można też nauczyć się w jaki sposób z Drugą Wypłatą buduje się solidny i bezpieczny biznes, który może generować stale rosnący dochód pasywny.

Bardzo istotne jest również to, że osoby zapisane do projektu nie są pozostawione same sobie.

Bowiem Druga Wypłata zaraz po przystąpieniu do systemu przydziela im Osobistego Opiekuna, do którego mogą się zwracać z pytaniami i wątpliwościami, i który także pomoże im wprowadzić kolejne osoby do tego projektu.

Reasumując zobaczmy co daje nam Projekt Druga Wypłata:

 • możliwość utworzenia swojej strony przechwytującej z podpiętym pod nią całym systemem wraz z autoresponderem;
 • najważniejsze – automatyczny system zawierający 14 sposobów różnych rodzajów promocji jakiegokolwiek programu, czy produktu;
 • opiekuna, który od początku pomoże i podpowie najlepsze dla Ciebie rozwiązania;
 • wiedzę, którą możesz zastosować gdzie tylko zechcesz załatwiając sobie w ten sposób kilka takich dodatkowych wypłat. 🙂
 • oraz WSFK – Wewnętrzny System Finansowania Kosztów.

Teraz możesz wykorzystać fakt, że to wszystko jest jeszcze możliwe i zrobić dla siebie coś wielkiego. Wykorzystaj tę wyjątkową okazję i podejmij „męską” decyzję, która pozwoli Ci się wyróżnić i zacząć spełniać swoje marzenia z Projektem Druga Wypłata, bo oprócz tego, że możesz tu wykorzystać cały pakiet wsparcia, to dodatkowo tylko teraz możesz również skorzystać z mojej osobistej wiedzy i pomocy i wytworzyć sobie kilka takich drugich wypłat.
Ale to ze zrozumiałych względów jest ograniczone czasowo i nie wiem kiedy będę w stanie tę propozycję ponowić.
Działaj więc szybko, obejrzyj to video i przystąp teraz do tego systemu, aby osiągnąć niezależność finansową i zacząć wreszcie spełniać swoje marzenia. 🙂

PS
W kolejnym wpisie opisałem jak w prosty sposób skrócić swoje linki i je w ten sposób zamaskować, miłej lektury.

Ważna Uwaga!
Z dniem 21.03.2015 nastąpiły diametralne i wprost rewolucyjne zmiany w DW.
Najważniejsza jest ta, że odpadają nam koszta tego droższego programu, bo z niego zrezygnowaliśmy, aby było znacznie taniej.
Dzięki temu teraz cały ten system możesz mieć za równowartość opłaty za autoresponder (który i tak trzeba mieć, by prowadzić jakikolwiek biznes).
A ten autoresponder ma dodatkowo tę fajną zaletę, że kosztuje miesięcznie tylko 11,50$, a już po pozyskaniu pierwszej osoby dostajemy też co miesiąc zwrot w kwocie aż 10$.
Więc można stosunkowo szybko na nim zarabiać i zacząć spełniać swoje marzenia.
Od teraz Druga Wypłata będzie nazywać się też Szkołą Biznesu Internetowego, to dla osób, które bezpłatnie zechcą skorzystać z tych szkoleń.

 

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • projekt druga wypłata
 • jak zarobić na blogu druga wyplate
 • projekt druga wypłata opinie
 • druga wypłata
 • jak zarobić na blogu drugą wypłatę
 • druga wyplata

40 myśli nt. „Druga Wypłata – jak zarobić z tym projektem

 1. Travis

  Witaj, muszę przyznać że brzmi ciekawie, nie wiem ile w tym prawdy ale chyba najlepiej jesli sam to przetestuje 🙂 Rozumiem ze w razie pytan moge smialo pisac na maila?
  Travis ostatnio opublikował…Teksty na podrywMy Profile

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Witaj Travis, najlepiej jak sam przetestujesz drugą wypłatę i napiszesz, czy to prawda, ok?
   Bo jakoś głupio mi samemu udowadniać, że nie kłamię…
   A e-maila zawsze możesz do mnie napisać. 🙂

   Odpowiedz
 2. Marcin

  Jak rozumiem wejściówka do projektu to 47$ + 20$ + 11,5$, czyli 292 złote?
  Ale to w dolarach, więc jak wygląda sprawa ze zwrotem tych pieniędzy, bankiem, przewalutowaniem i podatkami?

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Tak Marcinie, na początek to własnie tyle, a już w kolejnych miesiącach bez tych 47$, czyli tylko 31,50$, a już przy pierwszych sześciu osobach z obu programów zarabiamy 191$, co przy obecnym kursie 3,75 daje nam ponad 700 zł.
   I to tylko przy pierwszych 6 osobach, czyli po 120 zł od osoby! Gdzie tak masz?
   A przecież to dopiero początek, bo Twoje osoby też chcą zarabiać choćby te 191$, wiesz co się wówczas dzieje?
   Zarabiasz 683$, co daje ponad 2500 zł. I to zakładając, że Ty już więcej osób nie polecasz.
   Nie wspominając o tym „dopalaczu”, który Druga Wypłata nam zafundowała, gdzie każdy ma jeszcze po 500 zł plus 500 od każdej wprowadzonej osoby.
   Opłata jest w dolarach, ale pieniądze są przeliczane na złotówki po kursie w danym czasie i przy zwrocie pieniędzy też dostajemy równowartość dolarów w złotówkach. Zarabiamy też w dolarach i przelew dostajemy po przeliczeniu po aktualnym kursie i jak przelewamy na konto, to bank dolicza sobie parę groszy za przewalutowanie.
   A podatek płacimy zgodnie z polskim prawem wykazując go jako dochód z zagranicy, co ma swoje zalety, bowiem nie musimy rejestrować działalności gospodarczej, a jeżeli już ją mamy, to nie odprowadzamy podatku VAT.
   Ponadto pieniądze otrzymujemy na kartę, której nikt nie widzi, a jak to możesz wykorzystać domyśl się sam… tylko nie przeginaj. 🙂

   Odpowiedz
 3. Uzbekistan

  Przyznam się, że po tytule, to myślałem, że będzie tutaj przepis na to, żeby udać się do drugiej pracy, na następną fuchę, a tu… miła niespodzianka i taki prosty zarobek 🙂

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   tak, prosty i skuteczny przepis, tym bardziej, że właśnie już dostałem dostęp do tych dodatkowych 500 zł, bo cały ten proces trochę trwa, gdyż jest przekazywany po kolei według kolejności rejestracji, więc jak chcesz dostać do niego dostęp szybciej, to już dłużej nie zwlekaj. 🙂

   Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   O to święte słowa, wszędzie szczególnie na początku trzeba się przyłożyć. Nie inaczej jest też w DW, bo większość tego co tu zobaczysz spowoduje tzw. wytrzeszcz oczu 🙂 a więc dużo nowych rzeczy, z którymi dotychczas się nie spotkaliśmy i dlatego na początku wymaga to poświecenia czasu, aby to wszystko ogarnąć.
   Ale, jak widać da się!

   Odpowiedz
 4. Marek Nowacki Autor wpisu

  Witajcie, dostałem ostatnio takie pytanie:
  „Marku, a jak zapraszać nowe osoby do tego programu”?
  I tak sobie pomyślałem, że chyba o tym nie wspomniałem w opisie, a to bardzo ważne, bowiem tego właśnie dowiadujemy się z Projektu Druga Wypłata. 🙂
  Tego się po prostu tutaj uczymy i to nie w postaci jakieś tam wiedzy ogólnej jak to się robi w innych projektach, tylko dokładnie krok po kroku – wejdź tu, kliknij tutaj, to skopiuj i wklej tam.
  Dlatego to co w innych programach jest najtrudniejsze, czyli rekrutacja osób z DW jest stosunkowo proste.
  Trzeba tylko poświęcić na to swój czas, a jak ktoś chce to i pieniądze, bo można wykorzystać pokazane tutaj kanały płatne.
  I tak dla przykładu czasami wygląda moja poczta:

  poczta z 23-24.01.2015

  Odpowiedz
 5. Ogrodowa 58

  Fajny pomysł, ale myślę, że wymaga on jednak pewnego nakładu sił. Dla tych co uważają, że spróbują i kokosy będą same spadać mogą się rozczarować.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Zdecydowanie masz rację i to pod każdym względem.
   Same gołąbki nie przyjdą do gąbki 🙂

   Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Spokojnie, jak tylko pozwolisz sobie podać i rękę i wykonasz to wg naszych szkoleń, to z pewnością podołasz.
   Najgorzej jak zaczniesz wymyślać koło od nowa i działać na własną rękę.
   W Drugiej Wypłacie jest system, który tylko trzeba wykorzystać 🙂

   Odpowiedz
 6. Pingback: Jak schudnąć i dbać o swoje ciało | Dbam o zdrowie

 7. dermatolog

  Hmm zastanawiam się nad tym programem – czym on się różni od programów oferowanych przez np. clickbank?

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   No to chyba widać gołym okiem, że różnica jest ogromna.
   Przede wszystkim Druga Wypłata to nie beznamiętne klikanie w reklamy tylko cały system z pokazaniem możliwości technicznych, który jak raz wykonasz, to on pracuje dla Ciebie już zawsze zapewniając Tobie dochód pasywny.
   A czym więcej sobie poustawiasz możliwości w tym systemie, tym więcej zarabiasz. 🙂

   Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   i bezrobotny może sobie wypracować u nas dwie wypłaty, a więc nadal nazwa będzie dobra… 🙂

   Odpowiedz
 8. Kosmetolog

  Wszystko fajnie, ja wiem że to zabrzmi wręcz śmiesznie, ale druga wypłata wymaga drugieo bagażu czasu do poświęcenia, a to często odpada. Sam nie wiem. Drepczę w miejscu.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Słusznie to zauważyłeś, nie ma nic za darmo, przy czym jak poświęcisz na to godzinkę dziennie, to spokojnie zaczniesz zarabiać stosunkowo szybko.
   No bo to nawet łatwo można polecić znajomym (co jednak zdecydowanie odradzam w początkowej fazie), bo kto nie chce zarobić jakieś 200 zł na czysto i dostać dostęp do 14 różnych sposobów generowania dochodów, z których każdy warty jest średnio ponad 500 zł?

   Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   No patrząc z Twojego punktu widzenia, to jakoś dużo u nas tych desperatów…
   „Salomon”, nie uważasz, że czas to pieniądz? Po co dłużej czekać?
   Tym bardziej, że te pieniądze, które trzeba zainwestować w oba podstawowe programy, na których oparty jest Projekt Drugiej Wypłaty są do odzyskania z nawiązką.
   Czekam na kontakt od Ciebie, bo jak widzę strach masz już za sobą biorąc życie w swoje ręce (swoją drogą fajny masz ten sklep) 😉

   Odpowiedz
 9. Victorinox

  Ja też sobie tak czytam i, jak na mój gust, wszystko wygląda zbyt pięknie. Pewnie w rzeczywistości nie jest tak kolorowo jak pisze autor.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Wiele osób początkowo nie dowierza, ale później przecierają oczy ze zdziwienia, bo dostają tyle wartościowej wiedzy o tym jak powinien wyglądać biznes internetowy i jak pozyskiwać nowe osoby, w taki sposób, aby to one same do nas przychodziły, że aż nie sposób w to uwierzyć.

   Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Ja trochę też 🙂
   Więc całe szczęście, że dołączyłem do DW, bo właśnie doszedł tu trzeci już bardzo poważny biznes, którego nazwy postanowiliśmy na razie nie ujawniać i jest on dla tych osób, które już w Drugiej Wypłacie na niego sobie zarobiły.
   I dzięki temu możemy śmiało powiedzieć, że mamy Trzecią Wypłatę (i to porządną). 🙂

   Odpowiedz
 10. Fiesta

  Tym artykułem uzupełniłem swoją wiedzę, bo wcześniej przeczytałem inny tekst dotyczący drugiej wypłaty na tym blogu 😉

  Odpowiedz
 11. Julia

  Myślę że wielu chce mieć druga i trzecią wypłatę i nie włożyć w to żadnego wysiłku, albo bardzo szybko małym wysiłkiem to osiągnąć. I wierzą że jest szybki sposób na zarabianie pieniędzy. A tak naprawdę trzeba się napracować żeby coś mieć.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Tak Julio, masz rację wszędzie potrzebny jest własny wysiłek, tyle tylko, że w Drugiej Wypłacie każdy może uzyskać efekt końcowy w postaci zarabiania, gdyż dostaje darmową wiedzę, jak postępować krok po kroku.
   Ten wysiłek akurat w tym przypadku nie idzie w gwizdek, jak to ma miejsce w wielu innych projektach i zawsze jest możliwość dopytania się w razie wątpliwości, bądź to na forum, bądź swojego sponsora (czyli osoby zapraszającej), bądź osób ponad Twoim sponsorem.
   A najlepiej zwrócić się bezpośrednio do mnie jeśli pojawi się jakiś poważniejszy problem.

   Odpowiedz
 12. Monika

  Skoro p. Krystyna mają 77 lat potrafiła osiągnąć dodatkowe pieniążki to dlaczego ja miałabym tego nie osiągnąć? Kto nie próbuje ten nie zyskuje.

  Odpowiedz
 13. Paweł

  Chyba nie będzie mi dane sprawdzić czy to prawda ,bo od tygodnia czekam na e-maila aktywacyjnego i nic.
  Czy ten program w ogóle jeszcze działa?

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Paweł Druga Wypłata śmiga elegancko, więc aż mi się wierzyć nie chce w to co piszesz.
   Sprawdź może folder SPAM, bo czasami i tam mogła wylądować odpowiedź do Ciebie, a gdyby i tam jej nie było, to napisz do mnie bezpośrednio na: biuro@marek-nowacki.pl

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge