Dwa pomysły na własny biznes

W Domowym Systemie Zarabiania pokażę Ci dzisiaj dwa pomysły na własny biznes internetowy.

pomysły-na-własny-biznesW nawiązaniu do poprzedniego wpisu: jak zarobić przez internet pokażę tu, jakie pomysły wdrożyłem u siebie i polecam każdemu taką dywersyfikację i zastosowanie tych pomysłów na biznes u siebie.

Uważam, że nie wskazane jest zajmować się wieloma projektami, bo wówczas nie da się w to maksymalnie zaangażować.

Myślę, że dwa pomysły na własny biznes w zupełności wystarczą.
Oczywiście są osoby, które prowadzą więcej własnych biznesów i z tym sobie radzą, ale dla większości (a nam chodzi przecież o pozyskanie tej większości do naszego biznesu) będzie to niemożliwe do pogodzenia.

Dlatego proponuję dwa pomysły na własny biznes, a dlaczego dwa za chwilkę wyjawię.

Możesz mieć dużo wiedzy i chęci, ale jak nie wiesz co chcesz robić, to nic z tego nie będzie. Dlatego ważne jest, abyś wiedział do czego zmierzasz.
Przy czym dla jasności mówię tu o pomysłach na własne biznesy internetowe (bo jak wiesz na tym blogu opisuję m.in. 
pomysły na własny biznes internetowy) i zakładam, że osoby, które w te projekty wchodzą w dalszym ciągu mają swój własny biznes w realu lub etat, a zaczynają nijako przy okazji bawić się w pomysły biznesowe przez Internet, a dlaczego co najmniej dwa?
Czytaj dalej.

Muszę przyznać, że na początku też próbowałem działać w większej ilości biznesów, ale po pewnym czasie stwierdziłem, że wszystkiego nie da się ogarnąć.

Przyznam przy tym szczerze, że przeanalizowałem znacznie więcej pomysłów na własny biznes internetowy, ale wybrałem z tego tylko te dwa, o których mowa poniżej.

Bo nie liczą się tylko pomysły na własny biznes, ale sposoby dojścia do zadowalających efektów, a na to potrzeba trochę czasu.

Dlatego proponuję zająć się tylko dwoma pomysłami (przynajmniej na początku dobrze jest wykorzystać dwa pomysły) i z nich uczynić rzeczywiście własny biznes.

Dlaczego dwoma? Bo jakąś dywersyfikację trzeba zachować, aby w razie, gdyby jeden z biznesów nie wypalił, to dobrze jest mieć w zanadrzu drugi i nie zostać z ręką w nocniku.

A jakiego rodzaju biznesy wybrać na własne?

Ja uznałem, że jeden będzie płatny, a drugi darmowy, bo wówczas można w naturalny sposób dotrzeć do osób zainteresowanych tym darmowym i tym płatnym. Ponadto zawsze można tym pierwszym pokazać ten drugi pomysł na biznes i odwrotnie.

Pomysły na biznes, które dotychczas do mnie najbardziej przemówiły, to  7 minutowy trening i familo.

I zobaczmy teraz, jak te pomysły na własny biznes wiążą się ze sobą.

Otóż familo to prosty sposób na zarabianie na zakupach – taniej robisz własne zakupy, a jak zarekomendujesz osoby to zarabiasz, Przy czym na początku bardziej oszczędzasz niż zarabiasz.
Projekt nic Cię nie kosztuje. Więc zaczynasz kupować produkty, które i tak normalnie kupujesz, tyle tylko, że nie musisz się fatygować do sklepu, stać w kolejkach, szukać miejsca na parkinach w marketach, marnować swój czas, wydawać na paliwo bądź dojazd do sklepu etc.
Raptem cała filozofia tego biznesu, to umiejętność zmiany w planowaniu zakupów. Nie biegniemy więc do sklepu, aby kupić produkt, którego nam akurat w danej chwili brakuje, tylko wcześniej planujemy sobie miesięczne zakupy.
Dzięki temu zarabiamy już na samych zakupach.

A ponieważ w zgodzie z polskim prawem w ten sposób uzyskany zarobek najpierw kwalifikuje się nam jako rabat (a możemy go uzyskać aż do 90 procent naszych zakupów), to nie musimy odprowadzać od niego żadnego podatku, ani rejestrować żadnej działalności.
I to jest świetne bo kto by nie chciał robić zakupów za 10 procent ich wartości?
Wiesz, jak to się fajnie kupuje? Tylko pomyśl – zamiast 10 zł za produkt płacisz 1 zł, zamiast 100 zł płacisz 10 zł, zamiast 1000 zł tylko 100 zł itd.

Natomiast 7 minutowy trening daje każdemu możliwość uzyskania dowolnej sylwetki ciała. Można bowiem i schudnąć (przybierając na masie mięśniowej) i przybrać na wadze, to dla tych którzy zbyt mało ważą (i uważaj – też poprzez przybranie na masie mięśniowej).

Przybieranie na masie mięśniowej wiąże się ze stosowaniem odpowiedniej ilości białka, aby te nasze mięśnie mogły odpowiednio pracować. Przy czym dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet (tutaj bowiem każdy dostaje zestaw ćwiczeń dobrany indywidualnie do swojego profilu, który sam wcześniej określa).
A wszystko to jest łatwe do osiągnięcia i nie wymaga jakichś katorżniczych praktyk, tylko czeka na nas przyjemny trening, który spokojnie przeprowadzamy w warunkach domowych i tylko co drugi dzień.

i Teraz wracając do powiązania tych naszych pomysłów na własny biznes.

W 7 minutowym treningu za pewną dodatkową odpłatnością mamy dostęp nie tylko do kształtowania swojej sylwetki, ale również do bieżącej wiedzy.
Wiedzy przekazywanej przez najlepszych marketingowców w Polsce. Całość kosztuje nas niecałe 30$ miesięcznie, które zwraca się nam bardzo szybko. A musisz wiedzieć, że dostajemy przy tym pełną wiedzę w tym zakresie (kursy najlepszych marketingowców warte normalnie kilkanaście tysięcy złotych) i jak ją wykorzystamy, to już tylko od nas zależy – jest to typowa wartość dodana (najprawdopodobniej najcenniejsza na naszym rynku).

I jeśli ktoś, kto przystępuje do familo i nie ma pojęcia, jak rekrutować kolejne osoby przystąpi do 7 minutowego treningu, to łyka tę wiedzę i wykorzystuje ją w obu biznesach.

A w drugą stronę działa to w ten sposób, że osobom, które już są w 7 minutowym treningu i mają wiedzę, jak pozyskiwać następne osoby przez Internet przystępują do familo choćby tylko po to, aby robić sobie taniej zakupy.

Ale oczywiście trudno zabronić im wykorzystania tej wiedzy, którą już nabyły i zarabiać również na familo. 😉

Więc łączymy przyjemne z pożytecznym w obie strony.

Przy czym oczywiście nikomu niczego nie narzucamy, tylko pokazujemy na czym my zarabiamy stosując nasze pomysły na własny biznes.

Myślę, że jest to bardzo udany związek biznesowy. 🙂

A co Ty o tym sądzisz?

W kolejnym wpisie dowiesz się jaka jest najlepsza nisza w e-biznesie.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • pomysl na biznes

Jedna myśl nt. „Dwa pomysły na własny biznes

  1. plus

    Witam,

    Interesujące podejście, zawsze to lepiej mieć dwa biznesy niż jeden. Zastanawiam się nawet, czy nie warto byłoby prowadzić więcej niż dwa biznesy, chociaż to raczej nie byłoby możliwe dla wszystkich, gdyż wymagałoby poświęcenia i ogromnej ilości czasu i chyba też pieniędzy…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *