Freebot od strony technicznej

W Domowym Systemie Zarabiania – Marek Nowacki w nawiązaniu do artykułu dlaczego polecam darmowy autoresponder freebot dzisiaj pokażemy, jak sobie poradzić z autoresponderem freebot od strony technicznej.

freebot od strony technicznejWiele osób bowiem prosi, aby pokazać krok po kroku, jak sobie poradzić z freebotem.
Jest to stosunkowo proste oczywiście pod warunkiem, że chociaż z grubsza wiemy, jak zmierzyć się z tym problemem.
Dlatego właśnie pokażę teraz jak dać radę freebotowi.

Na początek musimy zarejestrować się w freebocie.

Aby to zrobić wchodzimy najpierw na stronę: http://freebot.pl i klikamy na przycisk „rejestracja”. Otworzy się nam strona, na której wpisujemy swoje dane – tylko imię i nazwisko oraz adres e-mail, po czym dwukrotnie podajemy swoje hasło.

W tym miejscu warto wspomnieć, że freebot pozwala na utworzenie dowolnej ilości kont. Jeśli chcemy założyć kolejne konto podajemy tylko inny adres e-mail i w ten sposób możemy mieć kilka freebotów.

Na nasz adres przyjdzie wiadomość powitalna z linkiem, w który trzeba kliknąć, aby dokończyć proces rejestracji.

Następnie możesz już się zalogować na swoje nowe konto freebot!
W tym momencie otrzymujesz od freebota 100 Mb transferu, co wystarczy Ci na dość długi czas, bo przeciętna informacja bez załączników zawiera ok. 5 Kb.

 1. Krok 1. Po pierwszym logowaniu do freebot zostaniesz przeniesiony na stronę, na której będzie krótkie info, po przeczytaniu którego nie robisz nic innego tylko klikasz na klawisz „Dalej”.
 2. W kroku 2 freebot zapozna Cię z polityką antyspamową i klikasz na „Akceptuję te warunki„.
  Wow, ale się napracowałeś, może przetrzyj teraz pot z czoła, bo jedziemy dalej 🙂
 3. Przechodzimy do kroku 3, gdzie we freebot nadajemy nazwę naszej listy, później będziemy ją mogli w dowolnym momencie zmienić.
 4. W kroku 4 freebot poprosi nas o wypełnienie pola „Od” – domyślnie będzie ono już wypełnione naszym imieniem i nazwiskiem i tak najlepiej jest to pozostawić – też będziemy mogli ją później zmienić.
 5. Krok 5 to podanie adresu z polityką prywatności – nie możesz podać adresu innego serwisu np. freebot.

I to wszystko w podstawowym procesie rejestracji w autoresponderze freebot. Kolejna strona to reklama Piotra Majewskiego – twórcy FreeBota i jego płatnej wersji ImpleBota.

Co ważne we freebot – na początku nie wchodź w opcję testowania ImpleBota na 14 dni za darmo, bo nie za wiele będziesz z tego mieć. Ta opcja przyda Ci się później, gdy już będziesz mieć zbudowaną swoją listę w autoresponderze freebot i będziesz chciał wysłać do niej mailing.
Natomiast warto od razu zająć się funkcją co-reg, o czym za chwilę.


Teraz omówimy sobie po kolei wszystkie zakładki w autoresponderze freebot:

 • Pierwszą, którą bierzemy na tapetę, to zakładka „start„.
  To, co nas tutaj interesuje, to umieszczony z prawej strony Generator formularzy. Jeśli chcemy użyć taki formularz freebot na naszej stronie lub blogu, to wystarczy, że klikniemy w jedną z opcji poniżej przykładowego formularza.
  Ja osobiście zalecam opcję trzecią od góry, czyli Bez nazwiska – wówczas będziemy mieli formularz tylko z imieniem i adresem e-mail (np. taki, jak na moim blogu do góry z prawej strony).

  Wystarczy, że klikniemy w kod obok tej opcji i skopiujemy go (najlepiej używając skrótów klawiszowych Ctrl +c), a następnie oczywiście umieścimy go na swojej stronie.
 • Ok, przechodzimy do drugiej zakładki freebot, czyli „subskrybenci„. Po jej wyświetleniu będziemy widzieć osoby, które zapisały się na naszą listę – tzn. będziemy widzieć tylko imię i adres e-mail. Nie martw się, że na początku nie będziesz tu mieć nikogo – każdy kiedyś tak miał 🙂
  Tutaj mamy dwie ciekawe opcje tj. zdefiniuj filtr i – eksportuj subskrybentów, którym polecam się nieco dokładniej przyjrzeć, bo to może się w przyszłości przydać.
 • Kolejna zakładka to samo serce, czyli autoresponder, tutaj we freebot będziemy definiować poszczególne e-maile do naszej listy.
  Wiadomości wpisujemy sobie tyle ile uważamy za stosowne, zaznaczając przy każdej (z lewej strony pod tematem) ilość dni opóźnienia w jej wysłaniu.
  Nie wyobrażasz sobie chyba, że jak już będziesz miał np. 1000 osób na liście to do każdej osoby będziesz wpisywać w wiadomości jej imię. Dlatego, aby to uprościć zamiast imienia (np. Marek) wpisujemy taki znak: {IMIE} – dokładnie taki!
  Najlepiej, aby to wypróbować wpisz jakąś przykładową wiadomość i wyślij ją do siebie. Aby to zrobić kliknij w słowo „testuj” pod wiadomością. Wówczas zostanie ona przesłana na ten adres e-mail, na którym zarejestrowałeś swoje konto we freebocie.
  Gdybyś chciał odmienić imię w wołaczu (Marku) zastosuj ten znak: {IMIE_W}. Każdą wiadomość w autoresponderze freebot możesz edytować w dowolnej chwili wybierając słowo: „edytuj” pod wiadomością.
  Jeśli natomiast chcesz (a chcesz), aby Twoje wiadomości nie rozchodziły się w nieskończoność, to wpisujesz przy opcji „Zawijaj tekst po” ilość znaków, po której tekst przejdzie do kolejnej linii. Dobrze jest, aby było to w okolicy 60-70 znaków. Przetestuj to sobie. Pozostałych pozycji nie musisz wypełniać. Na koniec zjeżdżasz na sam dół i klikasz na klawisz: „Wprowadź zmiany„.
  Tak wygląda napisanie wiadomości we freebot.
 • I ostatnia z interesujących nas zakładek we freebot to „ustawienia„.
  Tutaj możemy edytować wspomniane wcześniej „nazwę listy” i „Pole od”. Poza tym nic więcej nie musimy zmieniać!
  Jednak tutaj wracamy do funkcji co-reg. Przypomnę tylko, że funkcja ta we freebot pozwala nam na powiększanie naszej listy, co opisałem już w poprzednim artykule polecając autoresponder freebot

  Przy słowach „Ustawienia listy” we freebot mamy kilka linków, w które możemy kliknąć i jako drugi od lewej jest ten, który nas interesuje, czyli „co-reg”. Klikamy w niego i przenosi nas na stronę, gdzie freebot dokładnie opisuje tą funkcję.
  Aby ją włączyć zjeżdżamy na sam dół i tam zaznaczamy ptaszka przy opcji 
  Włącz/ wyłącz udział w systemie, po czym z rozwijanej listy wybieramy kategorię najlepiej opisującą naszą listę i niżej dokonujemy opisu listy i Aktualizujemy dane.
  To tyle jeśli chodzi o konfigurację co-rega we freebot.

I w ten oto sposób freebot stał się dla nas przyjaznym autoresponderem.

W Domowym Systemie Zarabiania – Marek Nowacki – opisaliśmy Freebot od strony technicznej.

Oczywiście jeśli będziesz mieć pytania, to zadaj je w komentarzu pod tym wpisem.


Dowiedziałeś się w jaki sposób poruszać się we freebocie i mam nadzieję, że tę wiedzę wykorzystasz jak najszybciej, bo później o tym zapomnisz.
Tutaj możesz podejrzeć jak zarabiać w internecie krok po kroku przy okazji dorabiając sobie do pensji.

Jedna myśl nt. „Freebot od strony technicznej

 1. admin

  Ponieważ pojawiło się pytanie, czy można mieć więcej niż jedno konto we Freebocie odpowiadam, że oczywiście tak. Musimy tylko każde konto założyć na innym adresie e-mail. Nie musimy przy tym ukrywać swojego nazwiska tylko wszystkie konta mieć na to samo imię i nazwisko (nawet hasła do wszystkich kont możemy mieć takie same, czego oczywiście nie polecam z uwagi na własne bezpieczeństwo i możliwość włamania na bloga).

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge