Jak dobrze wypozycjonować bloga

Ostatnio dowiedziałeś się jak zarobić bez polecania, a ponieważ kwestia wypozycjonowania bloga dręczy wielu blogerów, dlatego w Domowym Systemie Zarabiania podpowiem Ci dzisiaj jak wypozycjonować bloga!

Choć wiem, że nie prosta to sztuka wypozycjonowanie bloga – zapewne przyznasz mi rację…

dobrze wypozycjonuj blogaWiele osób połamało już sobie na tym zęby, a efekt końcowy był przeważnie taki, że do dzisiaj nie wiedzą jak wypozycjonować bloga.

A ja chcę Ci udowodnić, że wypozycjonowanie bloga jest stosunkowo proste, a jedyny warunek, które to gwarantuje, to oczywiście wiedza jak to zrobić.

Jak dobrze wypozycjonować bloga?

Z założeniem bloga nikt nie powinien mieć dziś problemów.
Co ważniejsze, jeśli chcesz prowadzić bloga, w zasadzie nie musi Cię to nic kosztować, choć proponuję Ci w zamian darmowych platform postawić na jakiś hosting, a wcześniej wykupić własną domenę.
Wówczas blog wygląda bardziej profesjonalnie.

Wracając do samej pracy, chcąc zaistnieć w sieci, na pewno będziesz musiał regularnie dodawać na nim treści, co jest najistotniejsze.
Jednakże, zanim Google zaindekusje kolejne podstrony Twojego bloga minie trochę czasu.
Nie musisz czekać, a już dziś poszukać informacji na temat jak wypozycjonować bloga.
Jeśli nie masz jednak czasu na takie poszukiwania, to Ci to ułatwię.

Za chwilę dowiesz się jak wypozycjonować bloga i będziesz mógł zacząć nad nim pracę.

Treści

Jeśli nie wiesz jak wypozycjonować bloga, zacząć musisz od treści.
Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że to właśnie od nich zależy bardzo wiele. Przede wszystkim musisz zrozumieć, że liczy się regularne ich dodawanie.
Im więcej ich będzie, tym Twój blog będzie zyskiwał większe zaufanie w wyszukiwarce.

Inną kwestią jest już to, że treści muszą być ciekawe. Musisz pisać tak, aby zainteresować czytelnika swoimi wpisami. Zrozum, że im więcej czasu spędzi on na Twojej stronie, tym lepiej.

Poza tym wypozycjonowanie bloga będzie prostsze, jeśli dodatkowo będziesz podlinkowywał powiązane ze sobą wpisy. Takich własnych linków powinno być jak najwięcej. Przede wszystkim dlatego, że wyglądają one bardzo naturalnie.

Jeśli nie wiesz jak wypozycjonować bloga stań się też częścią blogosfery. Daj się poznać w sieci i polecaj swojego bloga, komentując wpisy innych i wykonując inne podobne czynności.

SEO

Odniosę się teraz do kwestii seo, bo nie wiedząc, jak wypozycjonować bloga na pewno prędzej czy później będziesz musiał się tym zainteresować. O czym musisz tutaj pamiętać?

Raz jeszcze odniosę się do treści. Wiesz już, że chcąc wypozycjonować bloga musisz je dodawać regularnie. Poza tym muszą to być treści oryginalne. Kopiowanie ich z innych stron mija się zatem z celem tym bardziej, że może to być uznane za plagiat.

Seo to inaczej mówiąc pisanie pod roboty np. Google, które indeksują każdy wpis biorąc pod uwagę rożnego rodzaju czynniki, takie, jak:

Poza tym zadbaj o to, aby były to treści jak najbardziej przydatne. Dlatego też najlepiej sprawdzają się tutaj wszelkiego rodzaju poradniki. Jeśli z kolei chcesz, aby odbiorcy na Twoim blogu zatrzymali się na dłużej, postaraj się dodawać także filmy video.
Lepiej jest oglądać niż czytać, a więc możesz mieć pewność, że pomoże Ci to jeszcze lepiej wypozycjonować bloga.

Nie zapominaj też i o komentarzach.

Wielu wydaje się, że wypozycjonowanie bloga nie ma z komentarzami nic wspólnego. Musisz mieć na uwadze, że w praktyce jest zupełnie inaczej. Dlatego też odpowiadaj na komentarze czytelników i wchodź z nimi w interakcje.
To samo tyczy się innych serwisów. Tam także komentarze w kontekście wypozycjonowania bloga będą bardzo przydatne.

Co jeszcze?
Wiele wiesz już o tym jak wypozycjonować bloga. Mimo wszystko w dalszym ciągu możesz w tym kontekście zrobić jeszcze więcej. Na pewno bardzo przydatne będą tutaj media społecznościowe, na których pewnie się udzielasz.

To samo tyczy się też Twojego bloga i publikowanych na nim treści.
Chcąc wypozycjonować bloga udostępniaj go także na portalach społecznościowych i daj taką możliwość czytelnikom.
Powinieneś postawić na ikonki „Share” serwisów takich jak:

  • Facebook,
  • Twitter,
  • Google +,
  • Linkedln, czy
  • Pinterest.

Nie jest też żadnym wstydem poprosić czytelników, aby podzielili się Twoim wpisem. Jeśli napiszesz coś ciekawego i interesującego, na pewno zrobią to bardzo chętnie.

Na koniec zostawiłem sobie zdjęcie.

Nie bez powodu mówi się, że jedno zdjęcie może zdziałać tyle, co tysiąc złów. Dlatego też pozycjonowanie bloga - wstaw zdjęcieubarwiaj swoje artykuły zdjęciami. Większego problemu Ci to nie sprawi, bo darmowych platform ze zdjęciami jest dziś mnóstwo. Skorzystaj z nich, jeśli nie masz swoich zdjęć idealnie wpasowujących się w temat.

To już wszystko. Na pewno wypozycjonowanie bloga nie jest zadaniem łatwym.
Mimo to jestem pewien, że sobie z tym poradzisz.

Jeśli będziesz regularny i przede wszystkim cierpliwy to temat, jak wypozycjonować bloga już wkrótce nie będzie Ciebie dotyczył.
Trochę pracy na początku i jego rozwinięcie sprawi, że zacznie go odwiedzać coraz szersza rzesza odbiorców.
Wówczas zadbają o to sami użytkownicy, a Ty będziesz mógł zrobić kolejny krok i z prowadzenia bloga czerpać zyski. Na to jak na razie trochę za wcześnie.

Jak dobrze wypozycjonujesz bloga to możesz mieć efekty podobne do tych, które przedstawiłem w tym wpisie: Jak zarobić duże pieniądze przez Internet.
Na początku skoro wiesz już, jak wypozycjonować bloga jeszcze dziś zabierz się do pracy.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • Jak dobrze wypozycjonować bloga
  • czy mozna dobrze wypozycjonować bloga
  • dobre wypozycjonowanie bloga
  • jak wypozycjonować bloga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *