Jakie wtyczki stosować na wordpress

W ostatnim artykule w Domowym Systemie Zarabiania pokazałem jak zabezpieczyć bloga, a teraz czas na to jakie wtyczki stosować na wordpress.

jakie wtyczki na worpressJeśli masz bloga na platformie wordpress, to nie sposób wręcz nie skorzystać z możliwości znacznie poszerzających jego możliwości, czyli z praktycznych wtyczek. Po prostu musisz wiedzieć jakie wtyczki zainstalować na blogu.

Od tego bowiem jakie wtyczki masz zainstalowane na blogu bardzo wiele zależy.

Na blogu wordpress mamy możliwość skorzystać z bardzo dużej ilości wtyczek.

Jednak uważaj, żeby nie przegiąć. Za dużo wtyczek może bowiem spowodować, że w końcu blog Ci się zapcha i zawiesi.

Aby tego uniknąć trzeba wiedzieć jakie wtyczki na wordpress są niezbędne. Dlatego w tym wpisie omówimy te podstawowe wtyczki.

Podam Ci tylko te najważniejsze, których i ja używam, żebyś już wiedział jakie wtyczki stosować na wordpress:

 1. Przede wszystkim zainstaluj wtyczki zabezpieczające bloga, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Mowa o nich w poprzednim wpisie (jak zabezpieczyć bloga).
 2. Podstawowa wtyczka to All in One SEO pack. Jest to wtyczka pomagająca w wypozycjonowaniu bloga. Po jej zainstalowaniu pojawia się w administracyjnej części pod wpisem i trzeba ją ręcznie wypełnić – do każdego z wpisu z osobna. Wpisujemy tytuł (który oczywiście powinien zawierać słowa kluczowe, ale to już wiesz z poprzednich wpisów), kilka zdań treści (do 150 znaków) i na końcu słowa kluczowe, na które chcemy wypozycjonować wpis.
 3. Jakie wtyczki jeszcze? Ważna wtyczka to Google XML Sitemaps. Tworzy ona tzw. mapę naszej strony. Ułatwia to robotom Google w dobrym i szybkim zindeksowaniu strony.
 4. WP No Category Base – skraca link usuwając w nim nazwę kategorii, co pomaga również w pozycjonowaniu. Podam przykład: jeśli Twój link normalnie miałby taką konstrukcję: http://marek-nowacki.pl/nazwakategorii/jakasnazwa.pl, to po zastosowaniu tej wtyczki nie będzie już w nim nazwy kategorii.
 5. Easy Google Analytics for WordPress – pomaga przy ustawianiu statystyk i do śledzenia danych na stronach. Zakładamy najpierw konto w Google Analitics, po czym wpisujemy nasze ID do wtyczki, co pozwala na dostęp do statystyk dotyczących m.in. danych demograficznych, zachowaniu odwiedzających, sieciach społecznościowych, źródłach odwiedzin naszego bloga, treści naszej witryny i wielu innych naprawdę ważnych rzeczy. (Gdybyś się wahał jakie wtyczki instalować na wp, to tą zastosuj na pewno).
 6. Facebook Like Button – wtyczka społecznościowa, pozwalająca na umieszczenie przycisku „Lubię to” poniżej każdego postu.
 7. Link Juice Keeper – ta wtyczka pozwala na przekierowanie na główną stronę bloga nieistniejące już adresy i „uszkodzone” wpisy z tzw. błędem 404.
 8. Pretty Link Lite – służy do skracania linków. Linki po skróceniu wyglądają bardzo profesjonalnie. Wtyczka szczególnie potrzebna, gdy musimy skrócić link, aby ukryć naszą końcówkę w programie partnerskim itp. Link po skróceniu może wyglądać np. tak: http://marek-nowacki.pl/prezentacja (podczas, gdy w oryginalnej formie wygląda np. tak: http://familo-sk.pl/w/markonow). Jak nie wiesz jeszcze jakie wtyczki stosować na blogu, to tą zastosuj na pewno na swoim głównym blogu – szczególnie na tym blogu z imieniem i nazwiskiem.
 9. Subscribe To Comments – wtyczka ta pozwala czytelnikowi na zamieszczanie linku do swojego wpisu w komentarzu pozostawionym na naszym blogu, co zachęca do pozostawiania komentarzy na naszym blogu.
 10. Bloggerhigh SEO – rewelacyjna pozycjonerska wtyczka. Ta w przeciwieństwie do pozostałych jest płatna i kosztuje 101$.

Teraz już wiesz jakie wtyczki stosować na wordpress i do czego one służą.

Instalacja takiej wtyczki jest stosunkowo prosta, ale gdybyś miał z tym problem daj znać (najlepiej w komentarzu), to podpowiem co i jak.
Przy czym unikaj ściągania wtyczek z zewnątrz (bo możesz się zdziwić jak Twój blog 
będzie obiektem włamania), a korzystaj tylko z wtyczek zamieszczonych w repozytorium wordpressa.

Oczywiście nie są to wszystkie ważne wtyczki, ale abyś miał pełniejsze rozeznanie o tym jakie wtyczki stosować na blogu zamieściłem kolejną – drugą część i możesz zapoznać się z nimi w tym wpisie: jakie wtyczki stosować na wordpress – cz. 2 – oczywiście są one również bardzo ważne, więc także przemyśl ich zastosowanie na swoim blogu.

Domowy System Zarabiania zaprezentował jakie wtyczki stosować na wordpress.

W kolejnym wpisie powiem Ci jak możesz uzyskać zwrot pieniędzy przy każdym zakupie lub usłudze. 

Jeśli chcesz podejrzeć na czym zarabiam przez internet, to zapisz się teraz na newsleter i przy okazji odbierz atrakcyjne bonusy (do góry z prawej strony).

Jak nie masz pewności jakie wtyczki zainstalować na blogu napisz o tym w komentarzu.

13 myśli nt. „Jakie wtyczki stosować na wordpress

 1. qrew1

  Dobrze Pawle, że polecasz, bo ja też polecam – chyba nie zauważyłeś, ale opisuję tę wtyczkę w 2 punkcie

  Kolega miał na myśli o packu z narzędziami do pozycjonowania premium czyli z witaminką,a nie wtyczkę.
  qrew1 ostatnio opublikował…Objawy Choroby Komputerowej…My Profile

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki

   Bez względu na to, czy wtyczka jest lepsza, czy gorsza bezwzględnie zalecam unikanie ściągania jakichkolwiek wtyczek z internetu!
   Ja właśnie przez taki niepozorny błąd przerabiałem włamanie na bloga i do dziś niestety jeszcze odczuwam tego skutki.
   Dlatego bezwzględnie zalecam ściąganie wtyczek tylko i wyłącznie z repertorium Word Press-a – wówczas żadne niespodzianki nam nie groźne.

   Odpowiedz
 2. Samex

  Bardzo fajna lista, na pewno skorzystam, uzupełniłbym ją jednak o jakąś wtyczkę do cache-owania pokroju w3-Total Cache i o wtyczkę bezpieczeństwa jak Better Security .

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Masa

  Ja również pobieram wtyczki tylko z wordpressa. Zamiast all in one seo pack stosuję wtyczkę soe by yast. Wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Polecam Ci ją przetestować i może do niej się przekonasz!
  Masa ostatnio opublikował…Czy warto kupić buty SPD?My Profile

  Odpowiedz
  1. admin

   Zapewne mówisz o wtyczce Yoast WordPress SEO i faktycznie jest to wtyczka zdecydowanie godna polecenia, jednak u mnie śmiga ona niezależnie od All In One SEO Pack, bo one się świetnie wzajemnie uzupełniają. Ale bardzo dobrze, że zwróciłeś na to uwagę, dziękuję i pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 4. Andrzej Krot

  Bardzo ciekawy wpis merytoryczny, skorzystam z rad i podpowiedzi tu zawartych. A najbardziej zaciekawiała mnie Twoja wypowiedz Marku na temat wtyczki All IN ONE SEO PACK i wtyczki Yoast WordPress SEO. Nie wiedziałem że mogą jednocześnie pracować, a przyznam że w pewnych kwestiach ta pierwsza jest lepsza. Niemniej ktoś podpowiedział mi, że ta pierwsza zwalnia bloga wiec ją odinstalowałem i mam teraz tylko Yoast. A co Ty o tym sądzisz? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. admin

   Andrzej dzięki za ten komentarz.
   Osobiście uważam, że wtyczka All in one seo pack, to absolutna podstawa.
   Nigdy nie stwierdziłem, aby jej działanie miało jakikolwiek wpływ na spowolnienie bloga.
   Każdy ma jednak prawo postępować w dowolny sposób.
   Ja korzystam cały czas z obu tych wtyczek jednocześnie.
   Przy czym, co ważne, aby w obu wpisywać te same słowa kluczowe te same tytuły i meta opisy.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge