Jakie wtyczki stosować na wordpress

W ostatnim artykule w Domowym Systemie Zarabiania pokazałem jak zabezpieczyć bloga, a teraz czas na to jakie wtyczki stosować na wordpress.

jakie wtyczki na worpressJeśli masz bloga na platformie wordpress, to nie sposób wręcz nie skorzystać z możliwości znacznie poszerzających jego możliwości, czyli z praktycznych wtyczek. Po prostu musisz wiedzieć jakie wtyczki zainstalować na blogu.

Od tego bowiem jakie wtyczki masz zainstalowane na blogu bardzo wiele zależy.

Na blogu wordpress mamy możliwość skorzystać z bardzo dużej ilości wtyczek.

Jednak uważaj, żeby nie przegiąć. Za dużo wtyczek może bowiem spowodować, że w końcu blog Ci się zapcha i zawiesi.

Aby tego uniknąć trzeba wiedzieć jakie wtyczki na wordpress są niezbędne. Dlatego w tym wpisie omówimy te podstawowe wtyczki.

Podam Ci tylko te najważniejsze, których i ja używam, żebyś już wiedział jakie wtyczki stosować na wordpress:

[getall-lock id=”251″]

  1. Przede wszystkim zainstaluj wtyczki zabezpieczające bloga, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Mowa o nich w poprzednim wpisie (jak zabezpieczyć bloga).
  2. Podstawowa wtyczka to All in One SEO pack. Jest to wtyczka pomagająca w wypozycjonowaniu bloga. Po jej zainstalowaniu pojawia się w administracyjnej części pod wpisem i trzeba ją ręcznie wypełnić – do każdego z wpisu z osobna. Wpisujemy tytuł (który oczywiście powinien zawierać słowa kluczowe, ale to już wiesz z poprzednich wpisów), kilka zdań treści (do 150 znaków) i na końcu słowa kluczowe, na które chcemy wypozycjonować wpis.
  3. Jakie wtyczki jeszcze? Ważna wtyczka to Google XML Sitemaps. Tworzy ona tzw. mapę naszej strony. Ułatwia to robotom Google w dobrym i szybkim zindeksowaniu strony.
  4. WP No Category Base – skraca link usuwając w nim nazwę kategorii, co pomaga również w pozycjonowaniu. Podam przykład: jeśli Twój link normalnie miałby taką konstrukcję: http://marek-nowacki.pl/nazwakategorii/jakasnazwa.pl, to po zastosowaniu tej wtyczki nie będzie już w nim nazwy kategorii.
  5. Easy Google Analytics for WordPress – pomaga przy ustawianiu statystyk i do śledzenia danych na stronach. Zakładamy najpierw konto w Google Analitics, po czym wpisujemy nasze ID do wtyczki, co pozwala na dostęp do statystyk dotyczących m.in. danych demograficznych, zachowaniu odwiedzających, sieciach społecznościowych, źródłach odwiedzin naszego bloga, treści naszej witryny i wielu innych naprawdę ważnych rzeczy. (Gdybyś się wahał jakie wtyczki instalować na wp, to tą zastosuj na pewno).
  6. Facebook Like Button – wtyczka społecznościowa, pozwalająca na umieszczenie przycisku „Lubię to” poniżej każdego postu.
  7. Link Juice Keeper – ta wtyczka pozwala na przekierowanie na główną stronę bloga nieistniejące już adresy i „uszkodzone” wpisy z tzw. błędem 404.
  8. Pretty Link Lite – służy do skracania linków. Linki po skróceniu wyglądają bardzo profesjonalnie. Wtyczka szczególnie potrzebna, gdy musimy skrócić link, aby ukryć naszą końcówkę w programie partnerskim itp. Link po skróceniu może wyglądać np. tak: http://marek-nowacki.pl/prezentacja (podczas, gdy w oryginalnej formie wygląda np. tak: http://familo-sk.pl/w/markonow). Jak nie wiesz jeszcze jakie wtyczki stosować na blogu, to tą zastosuj na pewno na swoim głównym blogu – szczególnie na tym blogu z imieniem i nazwiskiem.
  9. Subscribe To Comments – wtyczka ta pozwala czytelnikowi na zamieszczanie linku do swojego wpisu w komentarzu pozostawionym na naszym blogu, co zachęca do pozostawiania komentarzy na naszym blogu.
  10. Bloggerhigh SEO – rewelacyjna pozycjonerska wtyczka. Ta w przeciwieństwie do pozostałych jest płatna i kosztuje 101$.

Teraz już wiesz jakie wtyczki stosować na wordpress i do czego one służą.

Instalacja takiej wtyczki jest stosunkowo prosta, ale gdybyś miał z tym problem daj znać (najlepiej w komentarzu), to podpowiem co i jak.
Przy czym unikaj ściągania wtyczek z zewnątrz (bo możesz się zdziwić jak Twój blog 
będzie obiektem włamania), a korzystaj tylko z wtyczek zamieszczonych w repozytorium wordpressa.

Oczywiście nie są to wszystkie ważne wtyczki, ale abyś miał pełniejsze rozeznanie o tym jakie wtyczki stosować na blogu zamieściłem kolejną – drugą część i możesz zapoznać się z nimi w tym wpisie: jakie wtyczki stosować na wordpress – cz. 2 – oczywiście są one również bardzo ważne, więc także przemyśl ich zastosowanie na swoim blogu.

Domowy System Zarabiania zaprezentował jakie wtyczki stosować na wordpress.

W kolejnym wpisie powiem Ci jak możesz uzyskać zwrot pieniędzy przy każdym zakupie lub usłudze. 

Jeśli chcesz podejrzeć na czym zarabiam przez internet, to zapisz się teraz na newsleter i przy okazji odbierz atrakcyjne bonusy (do góry z prawej strony).

Jak nie masz pewności jakie wtyczki zainstalować na blogu napisz o tym w komentarzu.
[/getall-lock]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *