Pozycjonowanie informacje podstawowe

Pozycjonowanie informacje podstawowe.

pozycjonowanie informacje podstawowePozycjonowanie to długotrwały i kapitałochłonny proces. Wysoka pozycja w wyszukiwarkach jest bardzo ważna dla każdego biznesu internetowego. Pozycjonowanie to sztuka, w której bardzo ważny jest dobór odpowiedniej strategii tak by była ona efektywna, a przy tym nie zrujnowała nas finansowo. Istnieje wiele metod i sposobów związanych z pozycjonowaniem, przy czym są one bardziej lub mniej etyczne. Niektóre z nich opisałem we wpisie: sześć prostych kroków jak wypromować bloga.

Zaczynając przygodę z pozycjonowaniem warto pamiętać, że Google  czy też inna wyszukiwarka internetowa może przez jakiś czas sankcjonować nieetyczne zachowanie pozycjonera.

Może się jednak zdarzyć, że wyszukiwarka wyrzuci pozycjonowaną przez miesiące stronę z indeksu, co w konsekwencji oznacza utratę dotychczasowej pozycji oraz znaczne straty w naszym (lub klienta) internetowym biznesie. I całe nasze pozycjonowanie bierze w łeb.
Więc wszelkie metody trzeba przetestować zanim wykorzystasz je zajmując się pozycjonowaniem strony klienta, czy Twojej własnej.

Walka o pozycjonowanie i dobrą pozycję w wyszukiwarkach to proces bardzo dynamiczny, można powiedzieć, że jest to prawdziwa wojna pozycjonerów, a efektywnego pozycjonowania nie nauczysz się z książek, wszystko zmienia się za szybko.

To co jeszcze pół roku temu wpływało na pozycjonowanie i pozycję w wyszukiwarce dziś może nie mieć już takiego znaczenia lub nawet szkodzić naszej pozycjonowanej witrynie.
Główny źródłem wiedzy o tym na czym polega pozycjonowanie są oficjalne lub mniej informacje od inżynierów wyszukiwarek umieszczane np. na ich blogach, czy forach. Informacje oraz rady innych pozycjonerów, casy różnych stron, ale najważniejszym źródłem wiedzy o tym jakie efekty daje pozycjonowanie, w mojej ocenie to testy własne.

Poprzez testy możemy sprawdzać jak pozycjonowanie wpływa na pozycję naszych stron, ale też nasze autorskie lub cudze techniki pozycjonerskie w poszukiwaniu najefektywniejszej metody oraz granicy, której nie możemy przekroczyć by nie narazić się wyszukiwarkom i nie stracić owoców naszej pracy przez nieodpowiednie pozycjonowanie.
Testy związane z pozycjonowaniem najlepiej wykonywać na stronach, które  są w małym stopniu powiązane z naszą docelową witryną, czy z naszymi stronami zapleczowymi. Jest to ważne by błąd w naszych testach nie spowodował obniżenia pozycji w wyszukiwarce naszej strony docelowej lub by nasze zaplecze nie zostało zlokalizowane przez wyszukiwarkę, ponieważ wpłynie to na jakość linków z tego zaplecza i szkoda naszej pracy związanej z pozycjonowaniem.

Jednak, aby móc testować trzeba mieć wiedzę jak to robić. A przede wszystkim trzeba mieć pieniądze na takie testy. Natomiast są sposoby, aby to wszystko w pewien sposób ominąć i dowiedzieć się na czym polega pozycjonowanie.

Kilka z tych technik możesz dowiedzieć się od osób, które już to wiedzą np. ode mnie 😉

Ale też wiele wiedzy w tym zakresie możesz uzyskać przystępując do tego projektu, w którym oprócz tego, że możesz zarabiać, to jeszcze dostaniesz dodatkowo wiedzę, jak to zrobić wraz z kompletem niezbędnych do tego narzędzi.

Jak chcesz wiedzieć na czy zarabiam przez internet, to zapisz się na mój newsleter – do góry z prawej strony.

Jedna myśl nt. „Pozycjonowanie informacje podstawowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge