Dlaczego PreisCoin jest gwarancją dochodu pasywnego

Ostatnio w ramach Domowego Systemu Zarabiania opisałem PreisCoin jako najłatwiejszy i najprostszy biznes, a ponieważ wszyscy poszukują biznesu, na którym można zarobić i uzyskać wymarzony dochód pasywny, to dzisiaj ten biznes przedstawię właśnie od tej strony.
Tym bardziej, że zabawa z PreisCoinem „grozi” nam właśnie gwarancją pasywnego dochodu.

Preiscoin = dochód pasywnyTakim wymarzonym biznesem, który daje nam zarobić jest ten, który daje szybki zwrot z zainwestowanej kwoty i oprócz tego pozwala budować sobie już na spokojnie dodatkowo dochód pasywny.

To jest po prostu biznes marzenie i takim właśnie biznesem jest PreisCoin.

Dlatego dzisiaj przedstawię Ci zupełnie inne niż w poprzednim wpisie walory PreisCoina, a ma to, jak sam zobaczysz bardzo istotne znaczenie od praktycznej życiowej strony.

Do tej pory pokazywałem Ci wiele możliwości i narzędzi, które pozwalają osiągnąć dochód, gdzie możesz praktycznie od razu zacząć zarabiać już w pierwszym miesiącu, bo możesz.
Ale teraz dzięki PreisCoinowi masz to zagwarantowane w stu procentowym zwrocie zainwestowanej gotówki (przypomnę w kwocie 25 FCH, czyli ok. 88 złotych, a nawet i na tym już zarabiasz – wróć do poprzedniego wpisu i przeczytaj go uważnie).

Mam też świadomość tego, że dzisiaj praktycznie każdy mówi, że będziesz mógł zarobić już po pierwszym miesiącu … pozyskaj tylko kilka osób i tak się stanie.
Prawda?

No najlepiej sam to oceń, wg mnie g… prawda.

W PreisCoinie natomiast nie musisz nikogo pozyskiwać, aby otrzymać zwrot zainwestowanej kwoty, nie musisz nikogo pozyskiwać, a i tak już na tym korzystasz.

Przejdę już może do meritum.

Zobaczmy pokrótce dlaczego PreisCoin jest gwarancją pasywnego dochodu i dlaczego warto zainteresować się bliżej PreiCoinami:

 • używając PreisCoina (czy innej kryptowaluty) nie musisz płacić przymusowych prowizji za prowadzenie rachunku i przelewy,
 • żaden bank nie monitoruje Twoich transakcji,
 • nie ważne, czy Twój kraj ma stabilny system gospodarczy,
 • i w końcu żaden urzędnik nie zarabia na Tobie.

Ale to jeszcze nie wszystko, bo PreisCoin jest walutą cyfrową opartą na protokole kryptowalut, dlatego jest to waluta całkowicie nienaruszalna i niezależna od stanu gospodarki jakiegokolwiek kraju, czy korporacji.
Ponadto PreisCoin umożliwia swoim użytkownikom całkowicie bezpieczne przechowywanie oraz obrót posiadanymi funduszami. I nie da się ich w żaden sposób zmanipulować, czy też zablokować przez kogokolwiek. Chroni to każdego użytkownika i jego zasoby, a także uniemożliwia korupcję!

Preisoin oprócz gwarancji pasywnego dochodu gwarantuje nam jeszcze dodatkowo:

 1. Bezpieczeństwo, bo środki lokowane są w szwajcarskich bankach i możesz tworzyć dowolną ilość kopii swojego portfela zabezpieczonych hasłem (jeśli posiadasz dostęp do chociażby jednej kopii pliku swojego portfela, to nie musisz się martwić swoimi PreisCoinami, bo są zupełnie bezpieczne i możesz nimi dowolnie zarządzać).
 2. Anonimowość, bo wszelkie transakcje i przelewy na całym świecie są realizowane już tylko po wpisaniu numeru portfela odbiorcy.
 3. Niezależność, bo jest całkowicie wolny od państwowej ingerencji.
 4. Stabilność, bo tej waluty nigdy nie może dotknąć inflacja (jej cena zależy tylko od popytu i podaży), a jej wartość może z czasem tylko rosnąć.

A teraz wymienię kilka podstawowych zalet PrestCoina:

 • PreisCoiny w naszym portfelu nie są narażone na żadne zajęcia komornicze, bądź podatkowe.
 • System wysyłania i odbierania płatności działa całą dobę – również we wszystkie dni świąteczne!
 • Masz dostęp do swoich środków z każdego rodzaju urządzenia, na którym zainstalujesz swój portfel, czy to będzie komputer, tablet, czy smartfon.

Dostałem pytanie, co mogę zrobić ze swoimi Prestcoinami i od razu odpowiadam:

 • możesz je zbierać i gromadzić. Dlaczego się to opłaci? Bo ich ilość jest ograniczona i gdy ich emisja się zakończy, to cena każdej jednostki znacznie wzrośnie, więc zarobisz na nich jeszcze więcej,
 • możesz preiscoiny spożytkować płacąc nimi w każdym miejscu, w którym je akceptują (a tych miejsc będzie znacznie przybywać z czasem), albo możesz też obracać nimi na giełdzie zarabiając na zmianach kursów (ja to wykorzystuję),
 • preiscoiny możesz także wymienić z innymi posiadaczami za cenę, którą uznasz za stosowną.

Możliwości PreisCoinów są nieograniczone, ponieważ są one walutą wolnorynkową możesz je sprzedać w nieograniczony sposób, tak jak to robisz  z każdą inną walutą.

Przypomnę, że PreisCoin jako biznes opiera się na tym, że:

 • co miesiąc (w ramach opłacania abonamentu w kwocie 25 FCH, co stanowi równowartość ok. 88 zł) kupujemy 25 Preiscoinów, które zaczynają się od razu generować na naszym koncie.
  Równo po miesiącu uzbiera się dokładnie 25 PRS-ów, co jednak stanowi już równowartość ok. 100 zł, przy kursie 4,00 zł za PRS, choć ostatnio kurs ten sięgał już 4,40 zł.

W ten sposób mamy zapewniony zwrot abonamentu z niewielkim zyskiem.

I teraz możemy zarabiać sobie spokojnie na matrycy, co sprawia, że PreisCoin gwarantuje nam pasywny dochód.

Jest to matryca tzw. wymuszona 3×7, co oznacza, że nikt nie może mieć więcej niż 3 osoby bezpośrednio pod sobą i każda następna osoba, która przystąpi do PreisCoina zostanie automatycznie umieszczona o poziom niżej i tak dalej.
I nie ma przy tym znaczenia, czy to my bezpośrednio zarekomendujemy kolejną osobę, czy też osoba nad (bądź pod) nami, to i tak zawsze nam zostanie przypisany 1 FCH (oczywiście tym osobom polecającym również, ale nie tylko, bo jeśli ktoś, kogo możemy w ogóle nie znać, a będzie np. na naszym 4 poziomie poleci osobę do PreisCoina, to i my oczywiście dostaniemy z tego 1 FCH). 

I przypominam, że zarabiamy już teraz aż do 7 poziomu po 1 FCH, co daje nam możliwość zarobienia 3279 franków szwajcarskich (równowartość około 12000 zł przy kursie ok. 3,30 zł).

Przy czym do tej naszej matrycy będą wpadać osoby tak z górnej, jak i z dolnej linii sponsorowania, a aby osobiście z niej zarabiać wystarczy, że polecimy ten biznes 3 osobom.

Jak widać biznes oparty o PreisCoina jest ze wszech-miar korzystny:

 • no bo skoro nikt na tym nie traci, a nawet od razu trochę zarabia, to nikt z niego nie rezygnuje(!), co ma niestety miejsce w innych tego rodzaju biznesach,
 • a jeśli osobiście nie polecimy tych trzech osób, to możemy sobie wykupić te trzy konta i w ten sposób zapewnić sobie dochód pasywny.
 • nadto tę naszą strukturę możemy przedłużać wykupując kolejne konta, więc praktycznie mamy dostęp do nieograniczonego niczym dochodu pasywnego.

W tej sytuacji trudno po prostu z tego nie skorzystać, tym bardziej, że to nam Polakom przypada w udziale rozpoczynać ten międzynarodowy biznes (serio, jesteśmy jak na razie jedynymi uczestnikami tego programu, co możesz potwierdzić w swoim biurze, gdzie PreisCoin jeszcze nie jest w ogóle przeliczany na dolary i euro, a tylko na złotówki).
A to jest niesamowita wręcz torpeda, która pozwala nam na pozyskiwanie do naszych struktur osób, z całego świata, które dopiero będą stopniowo przystępować do tego systemu.

Tak przy okazji możemy jeszcze zarabiać dodatkowe pieniądze wynikające z premii, gdzie za każde 10 pozyskanych w miesiącu osób otrzymujemy 200 FCH (100 od razu – ja już dostałem :) moja struktura

i kolejne 100 po sześciu miesiącach, jeśli uda nam się utrzymać te osoby w strukturze, a to jest stosunkowo proste, bo jak każdy dostaje po miesiącu zwrot z nawiązką, to nikt nie rezygnuje). 

A ponadto twórcy PreisCoina od sierpnia wyznaczyli dodatkową pulę dla liderów – i teraz uważaj pierwsze 10 osób w danym miesiącu pod względem ilości poleceń otrzymuje udział w podziale tej puli bonusowej, do której firma wkłada aż 10% swojej miesięcznej sprzedaży (oczywiście po odliczeniu prowizji i wypłaconych bonusów).
A już na marginesie praktyka pokazuje, że wystarczy już tylko ok 4-5 osób, aby się do tej dziesiątki załapać. 🙂

Zajrzyj na nasz webinar, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o godz. 21.00 we wtorek, środę i czwartek oraz w sobotę o 11.00.

Trzymam jeszcze kilka ” złotych pozycji”, a jest ich coraz mniej – więc nie zwlekaj, działaj szybko i zdecydowanie.
Daj mi tylko znać, że chcesz jedną z tych złotych pozycji, z tym że musisz przy tym wiedzieć, że jak w ciągu 24 godzin nie opłacisz tej pozycji, to system automatycznie ją zlikwiduje.
Dlatego proszę o propozycje tylko od osób zdecydowanych.

Wspomniałem wcześniej, że możesz jeszcze dodatkowo zarabiać sobie na kursie PreisCoina, ale o tym, jak ja to robię, aby zawsze wychodzić na plus i o wszystkich innych tajemnych szczegółach dowiesz się, jak już będziemy ze sobą współpracować.
A w kolejnym wpisie dowiesz się jak zaoszczędzić na emeryturę.

Bardzo Ważne!
(10.11.2015) z uwagi na brak płatności od ponad dwóch miesięcy oraz jakichkolwiek odpowiedzi osób decyzyjnych, jak też „zniknięcia” strony https://bitflex.eu/ stanowczo odradzam rejestrację w programie Preiscoin, przynajmniej do czasu wyjaśnienia tej sytuacji.
Również z nieznanych mi przyczyn odwołane zostały webinary.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • dobry biznes DBC kryptowaluta

23 myśli nt. „Dlaczego PreisCoin jest gwarancją dochodu pasywnego

 1. Jola

  Witaj Marku! Powiedz mi co to znaczy i jak można zrobić kopię swojego portfela? „możesz tworzyć dowolną ilość kopii swojego portfela zabezpieczonych hasłem (jeśli posiadasz dostęp do chociażby jednej kopii pliku swojego portfela Twoje Preiscoiny są zupełnie bezpieczne i możesz nimi dowolnie zarządzać). Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Witaj Jolu,
   to jest co prawda już bardziej szczegółowe pytanie i raczej bardziej to wiedza dla osób, które już są w tym biznesie, tym niemniej ważne szczególnie w kontekście zabezpieczenia swoich dochodów w PreisCoin tym bardziej, że są to nasze pasywne dochody.
   W PreisCoin możesz sobie utworzyć swój portfel internetowy tzw. e-wallet i możesz to zrobić dla każdego rodzaju systemu np. dla Windows’a, Mac’a, Linux’a i Androida.
   Jest to konto, na które są przelewane wygenerowane nam PreisCoiny.
   Aby je sobie dobrze zabezpieczyć wskazane jest utworzenie kopii zapasowej lub nawet kilku kopii zapasowych.
   Ale o tym, jak to w szczegółach zrobić dowiesz się na naszych webinarach szkoleniowych dla osób już zarejestrowanych, albo jak przystąpisz do mojego zespołu to dostaniesz instrukcje bezpośrednio ode mnie.
   Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do współpracy.

   Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Roman tego, że firma nie zniknie nikt nie może zagwarantować.
   Nikt bowiem nie wie do końca co się w międzyczasie może wydarzyć.
   W każdym razie mają dobry pomysł i byłoby z głupotą, aby zabijać kurę, która znosi złote jaja 🙂

   Odpowiedz
 2. Tia

  Byłoby głupotą? Taką samą jak iść z ulicy do najbliższego maklera i oddać mu wszystkie swoje pieniądze. To, że on potrafi inwestować, nie oznacza, że nie stracimy swoich pieniędzy. Tak samo z tą walutą – jeśli ktoś ma dużo pieniędzy, może zaryzykować. Jak ktoś zarabia 1200 zł i opłaca jeszcze z tego mieszkanie, raczej nie powinien ryzykować.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Masz rację, to nie jest program dla ludzi, którym ledwo wystarcza na wiązanie końca z końcem.
   To przecież jest biznes (a dokładniej e-biznes).
   Czy zarabiając 1200 zł pozwolisz sobie na jakikolwiek biznes w realu?
   No nie ma mowy, prawda?
   A w Preiscoinie ja już dostałem dwukrotnie po 25 PRS-ów i premie w kwocie 113 FCH za polecenie ponad 10 osób.
   Dostałem też już do domu katę bankomatową. Więc wszystko zgodnie z zapowiedziami.
   Biorąc pod uwagę fakt, że ten młody biznes jest dopiero trzeci miesiąc na rynku, to uważam, że jest całkiem dobrze, a może nawet jeszcze lepiej. 🙂

   Odpowiedz
 3. Narciarz

  Bardzo ciekawy pomysł, ostatnio szukam jakichś nowych rozwiązań biznesowych do przetestowania czy warto w nie wchodzić z większym kapitałem. Widzę, że sporo piszesz o Preiscoin więc będę jeszcze śledził Twojego boga 🙂

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Bongo

  Interesujący artykuł, ale mam wątpliwość, czy taki sposób zarabiania to pewna inwestycja. Ale z drugiej strony, kto w dzisiejszych czasach nie ryzykuje, ten…

  Odpowiedz
 5. SoRu

  Mam do zainwestowania trochę więcejniż trochę dolarów, szukam odpowiedniej inwestycji w kryptowaluty, przekonaj mnie na łamach swojego bloga że to PRS jest tym w co warto inwestować.
  Zadam kilka pytań i proszę o odpowiedź bo zależy mi na moich pieniądzach.

  1. Jaki jest dzisiejszy kurs PRS na wolnym rynku?
  2. Jaki był kurs tydzień temu, miesiąc temu i na początku na wolnym rynku?
  3. Jak jest gwarancja zysku jeśli kupię właśnie w tej chwili?
  4. Dlaczego PRS spośród wielu wielu innych?
  5. Jakie instytucje honorują tą walutę?
  6. W jaki sposób natychmiast (24h) mogę spieniężyć całą wartość portfela?

  W tej chwili tylko od BTC i od DBC dostałem sensowne odpowiedzi.
  Z tym że w BTC tak jak w większości krypto – cena cały czas spada a w DBC cały czas rośnie.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Może to trochę Cię zdziwi, ale wcale nie będę Cię przekonywać do PRS jako do cyfrowej waluty, 🙂 bo nie mam takiego zamiaru, pokazuję tylko możliwości, a każdy sam siebie musi przekonać jeśli chce z tego skorzystać.
   Ja promuję biznes PreisCoin, który robimy w oparciu o PRS, co jednak wcale nie oznacza, że trzeba tutaj kupować tę walutę, to można sobie robić jakby przy okazji, aby zdobyć w tym zakresie doświadczenie (dlatego ja tak zrobiłem).
   Wartość PRS sprawdzisz na giełdzie: https://bitflex.eu i kształtuje się ona różnie w zależności od popytu i podaży (jak każda waluta). Najwyższa dotychczas wartość była w lipcu i w sierpniu (wówczas sprzedałem kilkakrotnie PRS-y po 4,30 zł, chociaż można było wyciągnąć jeszcze więcej).

   Co do gwarancji, to pozwolisz, że odpowiem przewrotnie pytaniem, a jaką masz gwarancję, że kupując dzisiaj złoto, albo ropę na giełdzie jutro na tym nie stracisz?

   To są normalne prawa rynku (tak jak już wspomniałem decyduje popyt i podaż) i chyba tylko ktoś dalece nieodpowiedzialny dawałby jakąkolwiek gwarancję.

   Dlaczego PRS nie odpowiem, bo jak wspomniałem nie sama waluta jest tutaj ważna, tylko biznes, na którym zarabiamy. A dlaczego PreisCoin? Bo wygląda najlepiej z wielu względów, ale myślę, że to wynika z tych kilku wpisów, które już zamieściłem na blogu, ale być może jeśli będzie taka potrzeba utworzę w tym zakresie odrębny wpis.
   Dajcie znać jeśli uznacie, że taki wpis powinien powstać.

   Nie wiem jakie instytucje na chwilę obecną honorują PRS, bo mnie to nie obchodzi, ja jak chcę wypłacić zarobione PRS-y, to przelewam je na giełdę i wypłacam wówczas kiedy uznaję, że cena mnie satysfakcjonuje i to trwa tyle ile czasu potrzeba, aby kilka razy kliknąć w klawiaturę. 🙂

   No widzę, że tylko z samej odpowiedzi na Twoje pytania Sobiesławie powstałby już prawie odrębny wpis 🙂

   Wyraźcie śmiało swoje opinie o PreisCoinie.

   Odpowiedz
 6. SoRu

  Ciekawie się Ciebie czyta.
  Załóż osobny temat do poprowadzenia dialektyki 🙂
  Co do złota i ropy w porównaniu z PRS to moim zdaniem zły przykład.
  Złota wydobywa się około 1800 ton rocznie ale cena odnosi się do całości 165000 ton na wolnym rynku.
  W tym wypadku to nijak się ma do wchodzącego na wolny rynek PRS.
  Ropa – uuuu…. ciąg dalszy….. na ile jeszcze wystarczy i jej przyszły popyt również nie jest adekwatny do popytu PRS.
  Dlatego teraz jak w tenisie – piłka do Ciebie – szacunek za mocną wiarę w zysk.
  To że osobiście sprzedałeś kilka PRSów po 4,30 nie gwarantuje nikomu innemu takiej zdolności.
  Ostatnio przez pomyłkę o mały włos nie sprzedałbym swojemu kontrahentowi kawy, za nowy towar po cenie w której on jeszcze się nie orientował.
  Gdy miał dokonywać przelewu wstrzymaliśmy kontrakt i przedstawiliśmy mu że będzie stratny okolo 25%. Wytłumaczyliśmy ten drobny niuans (drobny na 25%), po czym już z drobnym zyskiem dokonaliśmy transakcji.
  Do czego tu uderzam i na co zwracam uwagę?
  Jeśli swojego kontrahenta zawiedlibyśmy w tym momencie na wymianie handlowej po cenach nowego towaru, to moglibyśmy już go starcić a przede wszystkim stracić naszą wiarygodność.
  W momencie wycofania się z umowy i przedstawienia błędu naszego przeliczenia, zyskaliśmy sobie niesamowicie trwałego partnera w biznesie.
  Tak własnie mogę spojrzeć na Twoje udane transakcje po 4,30 zł. Usprawiedliwię to od razu ceną CHF do PLN i będzie ok i bez tłumaczeń.
  Korzystając z uprzejmości znajomych wchodząc na Bitflex. nie mogę mieć możliwości kupna wymaganej natychmiastowej ilośći PRS ( 10 tysięcy jednostek) tak jak to jest przy złocie czy przy ropie.
  Druga sprawa to, po jakiej cenie zdecyduję się to kupić.
  Następną sprawą jest to, że cienię sobie anonimowość w tego rodzaju walutach a zarazem chcę zainwestować.
  Bitflex jako jedyny twór giełdowy nie daje gwarancji bo mimo tak hucznego oznajmienia że jest to giełda, to znajduje się ona pod jurysdykcją Unii Europejskiej i każdy zainteresowany ma dostęp do danych klientów na mocy prawa unijnego.
  Gdyby PRS pojawił się na innych giełdach krajowych i zagranicznych to wtedy owszem można byłoby już mówić o wiarygodności waluty… gdyby jeszcze cena dała radę wytrzymać spadki.

  Marku, twórz nowy temat,
  będę obserwował i chętnie pogadam.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Dzięki Sobiesławie, za miłe słowa. To miód na moje serce.
   Nie wiedziałem, że tak fajnie jest odbierane to moje bazgrolenie 🙂
   Co do PreisCoina, to właśnie stało się.
   Po dzisiejszych ustaleniach na spotkaniu liderów PreisCoin w Villa Verde można powiedzieć, że nastąpiła diametralna zmiana, która sprawi, że świat od dzisiaj będzie wyglądać inaczej. 🙂
   Myślę, że dzięki temu posunięciu i giełdy światowe zauważą wkrótce PreisCoina.
   Bo teraz można już zdecydowanie więcej zarabiać w PreisCoinie.
   Ale nie sposób tego opisać w komentarzu.
   Szczegółowe wiadomości dostały już osoby bezpośrednio ze mną współpracujące i dostanie każdy kto zdecyduje się na tę współpracę.
   A co do zasadności porównania PreisCoina do złota, czy ropy, to powiem szczerze w ogóle się nad tym nie zastanawiałem, bo chodziło mi tylko o wypuklenie tego, że na giełdzie decyduje podaż i popyt, a dlaczego przyszły mi do głowy akurat złoto i ropa – po prostu nie wiem. 🙂
   Pozdrawiam Cię z uśmiechem 🙂 i myślę, że dzięki Twojemu zachęceniu jeszcze coś tam napiszę…

   Odpowiedz
 7. rakuten

  Marek tak miło mi się czyta Twoje artykuły, że jestem pod coraz to większym wrażeniem. Jak już chyba zdążyłeś się zorientować oczywiście przystąpiłam do preiscoina i wydaje mi się, że albo śnię, albo to jest rzeczywiście zupełnie inny biznes od pozostałych.
  Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem.
  Dzięki Ci za to!

  Odpowiedz
 8. Taszkent

  To o czym tu piszesz, przedstawia się ciekawie i obiecująco. Ostatnimi czasy co nieco interesuję się tą tematyką, więc dobrze, że tu trafiłem. Dzięki Marku!

  Odpowiedz
 9. cyfrus

  Ja też natrafiłem tu nieco przez przypadek, ale nie żałuję, bowiem pragnę rozwijać swoją wiedzę na temat PRS. A poza tym to z zainteresowaniem piszesz o całym tym biznesie.

  Odpowiedz
 10. Silvercar

  To już kolejny artykuł, jaki przyszło mi przeczytać na Twojej witrynie Marku i muszę przyznać, że z każdym tekstem przekonuję się coraz bardziej do tego sposobu prowadzenia biznesu.

  Odpowiedz
 11. Gopro

  Ja to bym się powstrzymał z ferowaniem, że PRS to najłatwiejszy biznes, ale rozumiem, że dla kogoś z taką wiedzą, jak Ty Marku – może być 🙂 Tylko przed każdym, kto chciałby podążać przetartą przez Ciebie ścieżką, czeka długa nauka i nabieranie wprawy w działaniu przynoszącym zysk.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   🙂
   No naprawdę najłatwiejszy i najprostszy, bo za wykupiony abonament dostajesz Preiscoiny (które w chwili, gdy pisałem ten artykuł były więcej warte niż frank szwajcarski, a teraz są nieco tańsze) i możesz zająć się tylko samym polecaniem tego biznesu innym osobom.
   A jak znowu PreisCoin zyska na wartości (a zyska), to już w ogóle będziemy działać na pełnym luzie. 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *