Praktyczne skróty klawiszowe

Poprzednio w Domowym Systemie Zarabiania omówiliśmy sobie narzędzia marketingowe, a dzisiaj powiemy jakie są:

– praktyczne skróty klawiszowe –

W nawiązaniu do wpisu sposób na krzaczki podam teraz te najważniejsze skróty klawiszowe – oczywiście wg mnie:

skróty klawiszoweMuszę przyznać, że na początku ja sam byłem dość sceptycznie nastawiony do tego typu nowinek.

Na co mi jakieś tam skróty klawiszowe – myślałem, umiem przecież pisać na komputerze, więc po na co mi jeszcze jakieś „skróty klawiszowe”?

Przychodziły mi do głowy nawet takie myśli, że te skróty klawiszowe będą mi bardziej przeszkadzać niż pomagać…

Jednak po wdrożeniu ich w życie nie wyobrażam już sobie posługiwania się klawiaturą bez przynajmniej tych najważniejszych skrótów klawiszowych, tak są przydatne.

Wniosek nasuwa się sam skróty klawiszowe przyśpieszają i zdecydowanie ułatwiają pracę przy komputerze.

Dlatego postanowiłem poprzez Domowy System Zarabiania przybliżyć ten temat i pokazać Ci praktyczne skróty klawiszowe wg mnie najlepsze.

Obecnie pracując przy klawiaturze zawsze korzystam z różnych kombinacji klawiszowych, a posługiwanie się myszką ograniczyłem praktycznie do absolutnego minimum.

Właśnie w Domowym Systemie Zarabiania zademonstruję teraz te najważniejsze skróty klawiszowe, które można i powinno się stosować.

We wspomnianym wpisie (sposób na krzaczki) podałem jeden z takich skrótów tj. Ctrl+z, który normalnie cofa o jedną akcję do tyłu, a jeśli umieściliśmy w dokumencie typu MS Office lub Open Office jeden ze znaków, które we wspomnianym wpisie podałem (tj. trzykropek, myślnik lub cudzysłów) to znak ten najpierw się nam zamieni, a po kolejnym naciśnięciu cofnie o jedną akcję do tyłu.

Jednak wg mnie najważniejsze skróty klawiszowe, to te niżej wymienione:

 • Ctrl+c
 • Ctrl+v
 • Ctrl+a
 • Ctrl+f
 • Ctrl+s
 • Ctrl+z
 • Ctrl+b
 • Ctrl+u
 • Ctrl+i

Omówmy je teraz po kolei:

Dwa pierwsze pozwalają na kopiowanie (Ctrl+c) i wklejanie (Ctrl+v) dowolnych fragmentów tekstów, czy to z dokumentu do dokumentu, czy też ze strony internetowej do dokumentu (lub odwrotnie).

Kolejną ważną kombinacją jest: Ctrl+a. Jest to skrót, który zaznacza całą stronę lub jej odrębną część (po wcześniejszym jej wybraniu, chodzi o to, że najpierw klikamy w część tekstu, który nas interesuje, bo często nie chodzi nam przecież o cała stronę i dopiero wówczas klikamy klawisz Ctrl – w dolnym lewym rogu klawiatury i wciskamy literkę „a”).

Jednym z bardziej przydatnych skrótów klawiszowych jest ten: Ctrl+f. Dzięki niemu wyszukamy interesujące nas pojedyncze słowa lub fragmenty tekstu i to oczywiście zarówno w dokumencie tekstowym, jak i w internecie.

Spróbuj sam będąc w jakimkolwiek serwisie internetowym wcisnąć CTRL+f (w każdej przeglądarce wyświetli Ci się okienko w nieco innym miejscu) i wpisz dowolne interesujące Cię słowo lub frazę i zobacz jak szybko można je znaleźć.

Funkcja ta jest również bardzo przydatna kiedy chcemy np. znaleźć jakieś nazwisko na liście, na której znajdują się ich setki lub tysiące, bądź w wielu, wielu innych przypadkach.

Praktyczną kombinacją jest też ta: Ctrl+s. Pozwala ona na szybkie zapisanie dokumentu.

Skrót Ctrl+z opisałem wcześniej.

Kolejne skróty klawiszowe, czyli: Ctrl+u, Ctrl+b, i Ctrl+i pozwalają kolejno podkreślić tekst, pogrubić go i zastosować kursywę (pismo pochylone).

Możemy jeszcze korzystać z innych skrótów klawiszowych, jak np. Ctrl+x – wycinanie zaznaczonego tekstu, Ctrl+y – przywrócenie cofniętej akcji, ale myślę, że te najważniejsze wymieniłem na początku.

Oczywiście jest zdecydowanie więcej możliwości, aby zastosować skróty klawiszowe. Zacznij może od kilku i stopniowo je dodawaj w swojej pracy, a gwarantuję, że będziesz zadowolony z jej efektów.

Mam nadzieję, że dzięki wiedzy zawartej w Domowym Systemie Zarabiania będziesz mógł zdecydowanie przyśpieszyć Twoją pracę przy komputerze, czego Ci serdecznie życzę.

Przypomniał mi się jeszcze jeden trick – mianowicie trzymając wciśnięty klawisz „Ctrl” i naciskając „+” lub „-” możemy zwiększać, albo pomniejszać widoki na monitorze komputera. Zamiast plusa lub minusa możemy wykorzystać też pokrętło od myszki. 

Wypróbuj sobie korzystanie z tych skrótów klawiszowych.

W następnym wpisie powiem jak założyć sklep internetowy.

Domowy System Zarabiania zaprezentował: Praktyczne skróty klawiszowe.

PS

A skoro już wiesz jak wykorzystać najważniejsze skróty klawiszowe, to możesz też podejrzeć jak szybko zarobić w e-biznesie.

Jak chcesz wiedzieć na czym zarabiam przez internet, to zapisz się na mój newsleter – do góry z prawej strony.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • praktyczne skróty klawiszowe
 • skróty klawiszowe do open ofice calk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge