Sześć prostych kroków jak wypromować bloga

W poprzednim wpisie w Domowym Systemie Zarabiania dowiedziałeś się jak wypromować bloga i dzięki temu rozpropagować swój biznes, natomiast dzisiaj dostaniesz już zdecydowanie bardziej techniczny sposób na to jak wypromować bloga.

Na pytanie jak wypromować bloga wiele osób chciałoby znać odpowiedź.

jak wypromować blogaA Ty będziesz teraz już jedną z nich.
Ja do niedawna jeszcze nie miałem pojęcia o tym jak wypromować bloga i poszczególne wpisy na konkretne frazy. Myślałem, że do tego trzeba wynająć za niemałe pieniądze firmę pozycjonerską.

Teraz już wiele moich wpisów jest na pierwszych miejscach u wujka Google. Zajęło mi to dosłownie kilka miesięcy. A wypromowanie poszczególnych wpisów daje się zrobić praktycznie w kilka dni.
Teraz tą wiedzą podzielę się z Tobą i dowiesz się jak wypromować bloga, tak abyś wpisując swoje imię i nazwisko był też na pierwszych miejscach w Google.

Musisz wiedzieć, że pozycjonując swoje wpisy, pozycjonujesz również całego bloga.

Chodzi o to, jak pisać artykuł, aby był on dobrze wypozycjonowany (czytaj wypromowany), tak aby był jak najwyżej w wyszukiwarkach.
Otóż najlepiej odzwierciedla to jedna z wtyczek, która kosztuje ponad. $100, a którą Ty możesz mieć za darmo!

Wtyczka ta pilnuje, aby Twój wpis zawierał wszystkie niezbędne elementy, na które zwracają uwagę narzędzia, stosowane przez wujka Google przy pozycjonowaniu.

Zobaczmy w 6 krokach jakie to elementy sprawią, że dowiesz się jak wypromować bloga:


 1. Słowa kluczowe (fraza), na które chcesz pozycjonować bloga powinny być napisane w tagu H1, H2 i H3;
 2. Powinny być pogrubione, napisane kursywą i podkreślone i oprócz tego napisane ze dwa, trzy razy normalnie;
 3. Artykuł powinien mieć odpowiednią minimalną ilość słów;
 4. Należy zamieścić obrazek, który powinien być opisany frazą, na którą pozycjonujemy dany wpis;
 5. Słowa kluczowe powinny być w tytule wpisu i w pierwszym zdaniu;
 6. I wreszcie gęstość słów kluczowych powinna być odpowiednia w stosunku do długości tekstu – tj. nie może być ich ani za dużo, ani za mało.

Pokrótce to omówię. 

 • Ad.1 Słowa kluczowe powinny być chociaż po jednym razie napisane w tzw. tagu, czyli nagłówku od 1 do 3 – w każdym chociaż jeden raz. 
 • Ad.2 Również chociaż po jednym razie powinny być pogrubione, napisane kursywą i podkreślone. Zobacz wynika z tego, że już muszą być użyte sześciokrotnie, a jeszcze trzeba je użyć z dwa, trzy razy normalnie w tekście. Dlatego czasami pozycjonowane wpisy brzmią dość sztucznie, bo trudno to ze sobą wszystko dograć.
 • Ad.3 Każdy wpis powinien zawierać minimalną ilość znaków. Co to znaczy? Powiem Ci to krótko ze swojego doświadczenia. Dwa tysiące znaków to absolutne minimum, aby wyszukiwarki „zauważyły” Twój artykuł. A praktycznie powinno to być trzy tysiące słów, albo i jeszcze więcej.
 • Ad.4 W każdym wpisie powinien być zamieszczony co najmniej jeden obrazek opisany słowami kluczowymi – nie będę omawiać tutaj jak to wszystko technicznie zrobić, bo na to trzeba by chyba zrobić jeszcze co najmniej kilka odrębnych wpisów. 
 • Ad.5 Oczywiście fraza, na którą pozycjonujemy wpis musi być zawarta w jego tytule. Powinna być również w pierwszym zdaniu, choć są teorie mówiące o tym, że powinna być też w ostatnim zdaniu.
 • Ad.6 O co chodzi z tą gęstością? Otóż w zależności od długości tekstu musi być w nim zawarta odpowiednia ilość słów kluczowych. Jak już wspomniałem w każdym wpisie (bo oczywiście polecam pozycjonować każdy wpis) powinno być 8-9 fraz, ale przy dłuższym tekście musi być ich jeszcze więcej. W tym przypadku najlepiej podeprzeć się odpowiednimi narzędziami.

To w zasadzie wystarczy, aby wiedzieć jak wypozycjonować swoje wpisy, a co za tym idzie wiedzieć też jak możesz wypromować swojego bloga.

Dobrze jest też wiedzieć na jaki temat robić wpisy, tj. co ludzie chcą czytać i co ich interesuje. Bowiem nie ma znaczenia, co nam się wydaje, że ludzie będą czytać – taka jest brutalna prawda. Bo co z tego, że zrobisz bardzo dobry wpis, jeżeli nikt nie będzie go czytał? Ale o tym jakimi w tym przypadku posłużyć się narzędziami dowiesz się we wpisie Jak wypromować bloga dzięki Google Keyword Tool.

To tak pokrótce co powinno się wiedzieć o tym jak wypromować bloga.

Myślę, że przybliżyłem Ci ten temat na tyle, że teraz będziesz już wiedział jak wypromować bloga.

No, skoro już wiesz jak wypromować bloga, to teraz możesz dyskretnie podejrzeć, jak buduje się najprostszy biznes na świecie: familo-dawniej Klub Konsumenta i co Ty możesz na tym zyskać. (Zobacz też familo opinie).

Jeśli chcesz wiedzieć na czym zarabiam przez internet, to zapisz się teraz na newsleter i przy okazji odbierz bardzo atrakcyjne bonusy (zapiszesz się w górnej części z prawej strony).


9 myśli nt. „Sześć prostych kroków jak wypromować bloga

 1. Zygmunt

  Bardzo dobry artykuł, który powinien trochę rozjaśnić w głowach większości początkujących blogerów. Przecież, jeżeli zainstalujemy taką wtyczkę, to niepotrzebna nam firma, która za pieniądze będzie nam pozycjonować stronę z nie do końca wiadomym rezultatem.
  Więcej takich wpisów proszę.

  http://dobaku.com
  skype: zygma48

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki

   Zgadza się – tym bardziej, że można mieć tą wtyczkę praktycznie za darmo. A korzystając z firmy pozycjonerskiej właściwie nie wiesz co oni robią, chociaż im za to słono płacisz. Samemu natomiast jesteś w stanie równie dobrze się wypozycjonować, tym bardziej gdy wykorzystasz do tego jeszcze kilka innych trików 🙂

   Odpowiedz
 2. Mariola Aloes

  Wielkie dzięki za wpis, na pewno skorzystam z tych porad przy swoim blogu. To naprawdę miłe, że są ludzie, którzy chcą się dzielić taką wiedzą. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 3. Wiesław Adamczyk

  Bardzo dobry artykuł, zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, nie tylko warto ale trzeba wykorzystać te informacje do promocji własnego bloga.
  Wiesław Adamczyk ostatnio opublikował…ONI powiedzą CiMy Profile

  Odpowiedz
 4. Moc Domen

  Do pilnowania, czy post będzie dobrze indeksowany przez przeglądarki dobra jest darmowa wtyczka WordPress SEO. Po napisaniu wtyczka robi audyt i podpowiada, co zostało dobrze zrobione, a co jest do poprawki.
  Moc Domen ostatnio opublikował…Inteligentna domena fotograficznaMy Profile

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge