Gdzie i jak znaleźć pracę, gdy bezrobocie rośnie

Kto da pracę, albo inaczej gdzie i jak znaleźć pracę podczas, gdy bezrobocie rośnie? 

O tym, że w naszym kraju znalezienie pracy nie jest proste, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nawet ci, którzy zdecydowali się odłożyć na bok swoje ambicje i szukać pracy poniżej ich wykształcenia i ci, którzy każdego dnia wystukują na klawiaturze swoich komputerów frazę „ogłoszenia praca” mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia.

jak znalezc praceTymczasem bezrobocie wciąż rośnie, chociaż akurat ostatnie dane GUS (Głównego Urzędu Statystycznego) temu przeczą, bo podobno znacznie zmalało.
Czy to prawda – najlepiej zapytajcie bezrobotnych. 🙂

Znalezienie pracy, to nie lada wyzwanie zważywszy, że w sierpniu odnotowano kolejny wzrost zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym w takich  województwach jak warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i zachodniopomorskie.

Sytuacji nie poprawia niestety fakt, że pracodawcy szykują kolejne zwolnienia.
Zgodnie z danymi dostarczonymi przez GUS, możliwość zwolnienia łącznie 39,3 tys. pracowników w sierpniu deklarowało 488 zakładów pracy.

Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy stała, legalna praca w naszym kraju, bez znajomości i koneksji w ogóle jest możliwa.
Statystyki dostarczane przez Urzędy Pracy dowodzą, że ofert zatrudnienia nie brakuje. Przykładowo w sierpniu bieżącego roku urzędy oferowały pracę dla 51,8 tysięcy osób, a pracodawcy coraz częściej zgłaszają się do nich w poszukiwaniu pracowników.

I tak w sierpniu ofert pracy dostarczonych przez pracodawców było znacznie więcej niż w lipcu i w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Co pozostaje więc osobom, które pracy poszukują, gdzie i jak mogą znaleźć pracę?

Nie ulega wątpliwości, że trzeba się szkolić i dokształcać często w zupełnie innych kierunkach i zawodach niż nasze wykształcenie. Nie jest to proste, ale praktycznie bez dokształcania się nie wiele będziemy w stanie zwojować na rynku pracy.

Tylko kogo na to dokształcanie się stać, skoro jest się bezrobotnym?

Dobrze, jak Urząd Pracy zaproponuje takie szkolenie, ale to wciąż ogromna rzadkość, szczególnie, jak temat dotyczy osób powyżej 40-tki. Wówczas od razu jesteśmy skazani tylko na siebie. Bo w tym wieku nikt nie chce zatrudniać, a przeważnie dochodzi do tego brak znajomości języków obcych, prawa jazdy i wówczas już możemy postępować zgodnie z powiedzeniem „umiesz liczyć, licz na siebie”…

Ale oczywiście w każdym wieku nie jest prosto znaleźć pracę.

Kto więc nam pomoże w znalezieniu pracy?

To jest pytanie klucz, na które ja już kilka lat temu znalazłem odpowiedź i choć wówczas nie było tylu narzędzi i szkoleń i było znacznie trudniej niż dzisiaj, to przez te kilka lat udało mi się już utworzyć swoje małe imperium internetowe.

Jak się domyślasz wziąłem się za szukanie pracy wykorzystując do tego internet.
I teraz wiem, że to się opłaciło. Od niedawna pojawiły się efekty, bo w dwóch innowacyjnych programach wprowadzanych na nasz rynek w pierwszym miesiącu ich promocji zająłem trzecie miejsca w Polsce.

Jeśli chcesz iść ze mną, to wskażę Ci co i jak należy robić, aby w stosunkowo krótkim czasie znaleźć swoje zajęcie i osiągnąć zadowalające Ciebie efekty.

Jak chcesz się do mnie przyłączyć i brylować w moim zespole, to zapraszam do kontaktu, a podpowiem w co aktualnie warto się zaangażować.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • jak znale prac
  • jak po dlugim bezrobociu znalesc prace
  • jak znalezc prace gdy brak ofert

40 myśli nt. „Gdzie i jak znaleźć pracę, gdy bezrobocie rośnie

  1. System

    Ostatnio co nieco czytałem na ten temat domowego zarabiania i brzmi ciekawie. Szkoda tylko, że nie zawsze ma taki dobry PR i ludzie się go zasadniczo boją.

    Odpowiedz
    1. Marek Nowacki Autor wpisu

      Zenon jesteś szybszy niż myślałem, ale masz rację, że ktoś kiedyś schrzanił tę markę domowego systemu zarabiania i do dzisiaj ludzie mogą mieć z tym różne skojarzenia.
      Ale ja wiem też, że ludzie to nie jakieś tam punkciki na mapie, tylko osoby rozumne i myślące, dlatego myślę, że spokojnie poradzą sobie z odróżnieniem tego, co dobre, a co złe.
      Ale dziękuję za cenną uwagę 🙂

      Odpowiedz
  2. Cyfrus

    Zarabianie w domu jest coraz powszechniejsze i ja doń po stokroć namawiam. Szeroko pojęte SEO, a nawet chałupnictwo – tak bardzo dziś niedoceniane, ale przy tym stosunkowo popularne – można by wymieniać i wymieniać. Zazwyczaj sprowadza się to wszystko do prostego – WYSTARCZY CHCIEĆ!

    Odpowiedz
  3. Mikołaj Korsak

    Jestem dość młodą osobą i doświadczam na własnej skórze skutki bezrobocia, postanowiłem jednak sam zorganizować sobie prace, właśnie po przez „Zarabianie w domu” Początki może nie są zbyt kolorowe, ale lepsze to niż nic nierobienie i narzekanie na Rząd 😉 Dodatkowo organizując sam sobie prace, uczę się więcej niż w szkole 🙂
    Mikołaj Korsak ostatnio opublikował…Jak zbudować i powiększyć liste mailingową ?My Profile

    Odpowiedz
    1. Marek Nowacki Autor wpisu

      Bardzo podoba mi się Twoja postawa Mikołaju, ale to niestety w naszym kraju jeszcze rzadkość.
      Ludzie wolą jednak narzekać i nic nie robić.
      Wskazującym palcem pokazują na winnych tej ich złej sytuacji (a to rząd, a to pracodawca, a to pogoda, a to pech etc.), kciukiem do góry na tego co tam „zarządza” i narzekają i biadolą szukając zrozumienia i współczucia.
      Nie widzą jednak tych trzech pozostałych palcy, a to one właśnie wskazują na winnego…

      Odpowiedz
  4. Marek

    W sumie samozatrudnienie może być najlepszym wyjściem. Jeśli nie jedynym. Ja spędziłem dużą część mojej młodości będąc odsyłanym z powodu braku doświadczenia w zawodzie. I przez to właśnie nie mogłem go zdobywać. Błędne koło…

    Odpowiedz
    1. Marek Nowacki Autor wpisu

      No nie do końca zgodzę się z Tobą Marku.
      Uważam, że samozatrudnienie może być początkiem drogi do wolności, ale jak na tym poprzestaniesz to pełnej wolności nie uzyskasz.
      Pewnie, że jest to już krok milowy w stosunku do etatu, ale ja promuję tego rodzaju wolność, gdzie pieniądze zarabiasz, czy pracujesz, czy np. leżysz w szpitalu – czego nikomu nie życzę, czy np. odpoczywasz będąc na ekskluzywnych wczasach 🙂
      Chodzi o znalezienie sobie takiej właśnie pracy, którą z jednej strony polubisz (albo nawet pokochasz), a z drugiej będziesz mieć ciągły dopływ gotówki.
      Ja właśnie przez kilka lat pracy w domowych warunkach wykorzystując internet utworzyłem już sobie swoje małe imperium i dzięki temu mam tzw. dochód pasywny (taką dodatkową emeryturę).
      To daje mi zabezpieczenie na pewnym poziomie bez względu na to co się stanie.
      A teraz ponieważ mam jeszcze dużo siły i energii, to tylko sobie to imperium stopniowo powiększam.
      I wiesz co najciekawsze jest to, że wszystkim o tym mówię, a oni udają, że nie słyszą (???)
      (No może nie tak do końca, bo jednak niektóre osoby mi zaufały i mają już takie same, a nawet lepsze efekty od moich).
      Pytanie jest, gdzie jak nie w programach partnerskich działających w systemie rekomendacyjnym w ciągu kilku lat jesteś to sobie w stanie zapewnić?

      Odpowiedz
  5. Minecraft

    W dobie w której ciężko znaleźć pracę trzeba cały czas próbować. W momencie w którym nie ma się pracy warto poza szukaniem nowej pracy spróbować zarobić coś w internecie. Istnieje wiele opisanych sposobów, teoretycznie każdy może znaleźć jakiś dla siebie. Ja np prowadzę serwis o tematyce gier. Jedno jest pewne, nie można spoczywać na laurach i w kryzysowej sytuacji trzeba być cały czas aktywnym.

    Odpowiedz
  6. Marysia

    Bardzo dobrze, że nakłaniasz ludzi do takiego trybu pracy. Jest to na pewno fajna alternatywa, która ma przede wszystkim bardzo duże perspektywy.. .coraz częściej ludzi zarabiają nie wychodząc z domu przez internet.. można? można 🙂
    Marysia ostatnio opublikował…DiabeteeMy Profile

    Odpowiedz
  7. Swing

    Zarabianie w domu to kusząca perspektywa, dlatego cieszę się, że są tego typu miejsca w sieci, gdzie ludzie poznają inne sposoby na wytworzenie grosza 😉

    Odpowiedz
  8. Iveco

    W szerzącym się bezrobociu znalezienie pracy granicy z cudem. Oczywiście mówię tutaj o pracy z przyszłością, ponieważ pracę na magazynie zawsze się znajdzie. Także jestem coraz bardziej za bezpośrednią pracą w domu, która jest możliwa na wiele sposobów, od graficznych do konsultantów. Zawsze pozostaje także możliwość założenie własnego biznesu jednak bez środków pieniężnych jak i doswiadczenia wiele nie osiągniemy w wtedy

    Odpowiedz
  9. Anna

    Znalezienie zatrudnienia w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie, w szczególności dla osób młodych, bez doświadczenia zawodowego. Praca przez internet cieszy się coraz większą popularnością, bo w sumie dlaczego nie spróbować? Podobno żadna praca nie hańbi 🙂

    Odpowiedz
  10. Wyborca

    W mojej okolicy nie ma jakiegoś strasznego bezrobocia. Każdy kto chce pracę to ją znajdzie – jednak tylko jeśli mowa o jakiejkolwiek pracy (tzn. u meblarza przy maszynie).
    Schody się zaczynają jeśli ktoś ma ochotę na zajęcie w swoim zawodzie lub chociaż zgodne ze swoimi zainteresowaniami… Podobnie jeśli ktoś ma oczekiwania na płacę wyższą niż minimalna…
    Dla ludzi bardziej ambitnych praca na własną rękę jest bardzo dobrym wyjściem. To logiczne, że jeżeli ktoś nie potrafi sobie znaleźć pracy zgodnej z oczekiwaniami musi sobie ją zorganizować sam.
    Wyborca ostatnio opublikował…Henryk Uruski – kandydat na radnego Gminy Rychtal; okręg nr 7My Profile

    Odpowiedz
  11. EddieEddie

    Moim zdaniem bezpłatne szkolenia to prawdziwa szansa, znam parę osób, które dzięki temu zyskały nowe kwalifikację i pracę w odmiennej branży, niż wcześniej. Ale fakt faktem własny biznes najlepszy. Sam sobie sterem, żeglarzem i tak dalej, ech gdyby nie te składki oczywiście…:(powodzenia wszystkim poszukującym!

    Odpowiedz
  12. plomyks

    Nowe szkolenia rzeczywiście pozwalają nam wykształcić pewien fach którego nie posiadaliśmy i dlatego też są one dzisiaj jakże istotną szansą dla samego bezrobotnego który mimo wszystko musi wiązać koniec z końcem aby utrzymać dom czy rodzinę
    plomyks ostatnio opublikował…Czy wiesz co to jest Yerba mate?My Profile

    Odpowiedz
    1. Marek Nowacki Autor wpisu

      Tak, tylko, że własny biznes nie załatwia wszystkiego, a często tylko wpędza ludzi w długi.
      Bo w biznesie tradycyjnym wszystko się może wydarzyć, nie mówiąc już o tym, że stajesz się wówczas niewolnikiem własnego czasu (w przeważającej części) o wielu innych aspektach nie wspominając.
      Trochę więcej o tym napisałem już dużo wcześniej we wpisie: Darmowy, czy Domowy System Zarabiania.

      Odpowiedz
  13. ckhr

    Świetnie to określiłeś Marku… niewolnictwo własnego czasu… właśnie wielu ludzi zapomina o tym drobniutkim aspekcie prowadzenia własnego biznesu.

    Odpowiedz
  14. sprężarki śrubowe

    Praca w domu to faktycznie dużo ciekawsze rozwiązanie niż na etacie. Dodatkowo, tak jak Autor wspominał, idealna sytuacja jest wtedy, kiedy mamy jakiegoś rodzaju dochód pasywny, który jest naszym zabezpieczeniem, wtedy można sobie pozwolić na większe ryzyko w inwestycjach i zwiększyć przez to szansę na jeszcze większe zarobki.

    Odpowiedz
  15. Ksocial

    Praca z domu jest coraz powszechniejsza i takze jestem za tym trybem pracy. Nie dosc ze jestesmy szefami sami dla siebie i to mozemy bez problemowo rozlozyc sobie czas naszej pracy a zarobek bedzie ten sam a nawet wiekszy niz w innym miejscu pracy
    Ksocial ostatnio opublikował…Witaj, świecie!My Profile

    Odpowiedz
  16. cyfrus

    Bycie szefem dla samego siebie, praca w nienormowanych godzinach i przede wszystkim robienie tego, co się nam podoba, z odrobiną samozaparcia wszystko jest możliwe.

    Odpowiedz
  17. samsara

    Myślę, że w niedługim czasie coraz więcej osób będzie pracowało właśnie w ten sposób, będąc w domu. Chociaż trzeba przyznać, że zapewne nie każdy ma predyspozycje do tego rodzaju pracy

    Odpowiedz
  18. Gopro

    Ja też uważam, że wszystko sprowadza się do upowszechnienia tej dziedziny. Wystarcza tylko odpowiednią ilość czasu wyczekać, a zostaniemy zaskoczeni… pozytywnie, mam nadzieję 🙂

    Odpowiedz
  19. Maciej Barcik

    No cóż praca na etacie to zwykła orka dzień w dzień za małe pieniądze. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest działanie na własną rękę. A w dzisiejszych czasach internet to znacznie ułatwia dzięki czemu możemy działać na całkiem sporą skalę bez wychodzenia z domu.

    Odpowiedz
  20. Champion

    Zgadzam się, pracować na własną rękę, albo jak to mówią niektórzy… robić na własną rękę, jest o wiele lepiej, niż na czyjąś.

    Odpowiedz
  21. Chiny

    Ach to poczucie humoru, jakie tu gości… W połączeniu z merytorycznym tekstem to prawdziwa uczta dla osobistego banku informacji.

    Odpowiedz
  22. Suunto

    Po tytule myślałem, że będzie to kolejny oklepany tekst, ale jak zawsze Marek stanął na wysokości zadania i zawarł wiele cennych informacji. Kto wie, może przekonam się do takiego systemu zarabiania.

    Odpowiedz
  23. Erp

    Sukces to co dokładnie Twoim zdaniem autorze? I proszę wyjaśnij mi czemu właśnie taki obrazek umieściłeś w tekście?

    Odpowiedz
    1. Marek Nowacki Autor wpisu

      Dla każdego Sukces może oznaczać coś innego, bo każdy przecież ma inne cele i dążenia.
      Dla mnie, to każdy choćby najmniejszy kroczek poczyniony w kierunku uzyskania wolności i niezależności finansowej…

      Odpowiedz
  24. Transsyberia

    Przyznam, że ciekawa definicja Sukcesu, ale to chyba podgatunek Sukcesu dotyczący samej pracy i finansów, bowiem jest jeszcze rodzina i kwestie z nią związane.

    Odpowiedz
  25. Cate

    Może i niektórzy obniżyli swoje wymagania co do przyszłej pracy ale sądzę, że i tak bardzo wysoko się cenią. Pracy jest mnóstwo, tylko jakiej pracy, nie dla Pana/Pani, która siedziała za biurkiem i teraz nie wie co to prawdziwa praca. Co prawda, po prywatyzacji przedsiębiorstw jest może i mniej miejsc pracy ale nadal sporo ich jest. Wejdźmy na pierwszy lepszy portal z ogłoszeniami o pracy. Znajdziemy w nim nie jedno stanowisko, na które moglibyśmy się zdecydować.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge