Bitcoin – co to jest i czy warto w niego inwestować

Poprzednio w Domowym Systemie Zarabiania dowiedziałeś się, jak zarobić na aplikacji Gem4Me, a dzisiaj powiemy o tym co to jest Bitcoin i czy warto w niego inwestować?

bitcoinPolski złoty, euro, dolar amerykański, frank szwajcarski, funt brytyjski – te waluty znasz bardzo dobrze nawet pomimo tego, że z większością nie stykasz się przecież na co dzień.

Słyszałeś natomiast o walucie Bitcoin opisywanej w skrócie jako BTC?

Z pewnością nie, a jeśli nawet, to nie wiesz o niej zbyt wiele. Nic nie szkodzi, dzisiaj to nadrobimy, bo warto, gdyż ta cyfrowa waluta szybko zyskuje na popularności i ani się obejrzysz, a płacić nią będziesz mógł już nie tylko w sieci, ale również i w rzeczywistości robiąc zakupy w sklepie spożywczym.

Ale po kolei…

Co to jest Bitcoin?

Wyjaśnię Ci teraz, co to jest Bitcoin.
Otóż jest to swego rodzaju waluta, ale konkretnie jest to kryptowaluta, a więc system kryptograficzny, w ramach którego użytkownicy sieci wymieniają się wirtualnymi pieniędzmi. Nie posiada ona swojego emitenta, jak też nie przyjmuje postaci materialnej, jest to bowiem waluta cyfrowa.

Sieć Bitcoin działa na zasadzie peer-to-peer. Tworzona jest więc przez jej uczestników. Najprościej mówiąc, jest to więc odpowiednik pieniądza w sferze wirtualnej.

Wady i zalety Bitcoina.

Skoro wiesz już, czym jest Bitcoin, skupię się teraz na jego zaletach, których ma on wiele oraz wadach, żeby było sprawiedliwie.
Zacznijmy od zalet:

 • obrót Bitcoinami odbywa się bez kontroli państwa i banków, ani też żadnego innego organu.
 • jest walutą mobilną, charakteryzującą się szybkością przelewów i niskimi kosztami transakcyjnymi. Otóż te wirtualne pieniądze można przelewać niemal błyskawicznie, co również jest sporym uproszczeniem w realizacji transakcji międzynarodowych.
 • W związku z brakiem pośredników niższe są też opłaty.

Co do wad to zaliczyć do nich należy:

 • dużą zmienność kursu w stosunkowo krótkim czasie,
 • dość liczna konkurencja, bo stale powstają nowe kryptowaluty,
 • brak organów kontrolnych (bo wbrew pozorom, to co jest poczytywane jako zaleta, może być też postrzegane jako wada bitcoina).
 • pamiętać przy tym należy, że nie ma możliwości wycofania transakcji bitcoinowej, a więc muszą to być przelewy przemyślane (najlepiej zawsze sprawdzić choćby dwa pierwsze i dwa ostatnie znaki adresu bitcoin, na który chcemy dokonać przelewu).

Wartość Bitcoina w ostatnim roku astronomicznie poszybowała w górę. Wielu obawia się więc, że nie można nim płacić za drobne rzeczy. Nic bardziej mylnego. Dobrze jest wiedzieć, że Bitcoin ma aż osiem miejsc po przecinku, dzięki czemu realizacja mniejszych transakcji jest jak najbardziej oczywiście możliwa.

Na pewno w związku z tym, iż jest to pieniądz elektroniczny możesz mieć co do niego pewną dozę niepewności. Zwłaszcza jeżeli nie masz umiejętności programistycznych. Takie obawy miało, ma i będzie miało wiele osób. Są one jednak bezpodstawne.

Otóż swoje Bitcoiny trzymasz na portfelu internetowym, a te są bardzo dobrze zabezpieczone, często w podwójny sposób, jak np. ten polecany przeze mnie, w którym oczywiście jest aktualny przelicznik bitcoina na złotówki. 

Jeśli do tego będziesz wiedzieć, jak zupełnie anonimowo zamienić bitcoiny na złotówki i wypłacić je po prostu w bankomacie, to obawy, że jest to pieniądz cyfrowy również odpadną.

Rynek Bitcoinów.

Kod źródłowy programu, który odpowiada Bitcoinom, wskazuje, że w obiegu może być „tylko” 21 milionów Bitcoinów. Informuję Cię, że obecnie wydobyto ich już ponad 75%. Tym samym na pewno sądzisz, że inwestycja w ten wirtualny pieniądz nie ma większego sensu, bo za kilka lat rynek ten będzie pełny. Otóż nie jest to takie oczywiste. Przyjmuje się, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty dopiero w roku 2140.

Zrozumieć musisz jeszcze, czym jest samo wydobywanie Bitcoinów.
Otóż jest to wykorzystywanie mocy obliczeniowej komputerów do przeprowadzania skomplikowanych operacji kryptograficznych, które związane są z tą siecią. Wprawdzie jeszcze kilka lat temu wystarczające były do tego zwykłe komputery. Dziś jednak wymagane parametry sprzętowe zmuszają nas do wykorzystywania do tego całych serwerowni.

Czy wiesz, że:

 • Bitcoin jest potencjalnie nieskończenie podzielny.
  Znasz być może historię o pierwszym zakupie za bitcoiny, kiedy to kupiono pizzę za 10 tysięcy Bitcoinów. Obecnie można by pizzę kupić np. za 20 tysięcznych części Bitcoina (czyli 0.02 BTC, czyli 20mBTC – mBTC to miliBitcoiny, tak samo, jak milimetr to jedna tysięczna metra). W tym momencie najmniejsza wartość, jaka może zostać wysłana to 0.00546 mBTC (5.46 uBTC – mikroBitocinów, czyli 546 Satoshi – Satoshi to najmniejsza jednostka Bitcoin, z taką dokładnością są obecnie przesyłane Bitcoinowe transakcje. Jeżeli wartość Bitcoina wzrośnie, minimalna kwota zostanie zmniejszona. W razie potrzeby można nawet tę precyzję jeszcze bardziej zwiększyć,
 • Na świecie istnieje już mnóstwo bitcomatów, powstają one również w Polsce, jak ten w Warszawie.
 • A Coinbank wprowadza właśnie lokaty w bitcoin o stałym oprocentowaniu,
 • w Wiedniu w lutym 2017 roku otwarto pierwszy na świecie Bank Bitcoin,
 • największa niemiecka platforma informacyjna zaliczyła Bitcoina do głównych walut,
 • Wall Streat Jurnal podaje, że Bitcoin był najskuteczniejszym środkiem płatniczym na świecie w 2016 roku,
 • 02.03.2017 po raz pierwszy w historii cena 1 Bitcoina przewyższyła cenę 1 uncji złota 1 BTC = 1,261$
 • Japonia wyrasta na największy rynek Bitcoin, a trzy japońskie mega-banki zainwestowały w największą giełdę wymiany Bitcoin.
 • T-Mobile pozwala na płatność w bitcoinach. To pierwszy operator w Polsce.

W światku ekspertów mówi się, że:

 • w kwestii bezpieczeństwa Projekt Bitcoin umożliwia przetrwanie nawet ataku kwantowego komputera;
 • Bitcoin będzie wart 2-3 tysiące dolarów do końca roku 2017;
 • wartość Bitcoina trzykrotnie przekroczy wartość złota w roku 2018;
 • w przeciwieństwie do złota, inwestycja w Bitcoina to szansa jedna na pokolenie.

Bitcoiny, a zarobek.

Pozostaje najważniejsze pytanie dotyczące tego, jak na takich Bitcoinach zarobić. Czy możesz na nich zarobić, jest akurat pytaniem retorycznym, bo nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Zobacz ten film: czy można zostać milionerem dzięki bitcoinowi:

W ciągu ostatniego roku wartość Bitcoina wzrosła o kilkaset procent i dziś jeden Bitcoin jest już wart więcej niż uncja złota. Wszystko wskazuje też na to, że taki trend zostanie zachowany, a Bitcoin będzie coraz droższy. Inwestując w niego teraz ryzyko utraty na jego wartości jest w zasadzie znikome, bowiem, nawet już sami Chińczycy, (którzy ostatnio sporo starali się namieszać w tym względzie) przyznali, że Bitcoina nie da się zlikwidować

Myślę, że już wiesz co to jest Bitcoin i czy warto w niego inwestować.

A teraz czas na najlepsze.
Wiesz już, że teraz jest najlepszy czas na zarabianie na bitcoinach i zapewne chcesz się dowiedzieć, jak to wykorzystać i zacząć zarabiać na Bitcoinach?
Jeśli tak, to doradzę Ci program z bardzo niskim progiem wejścia, a więc i z małym ryzykiem.
Szczegóły znajdziesz poniżej.

Oczywiście programów opartych na bitcoinie jest już całe mnóstwo, również w Gem4Me możemy płacić i wypłacać w bitcoinach, a tutaj możesz za darmo zdobyć sobie Bitcoiny i inne kryptowaluty:

Uważaj, bo podam Ci teraz linki do programów o nieco większym ryzyku, ale za to sporo naliczające, naprawdę sporo:

1. BitcoinMiningPros – to projekt skoncentrowany w pełni na budowie ogromnych kopalni kryptowalut zlokalizowanych w Europie i Azji.
Program wykorzystujący tzw. procent składany, tzn., że jeśli np. wpłacasz 1000$, to kolejnego dnia masz naliczone od tego 4%, czyli 40$ i następnego dnia (jak nie wypłacisz sobie tych 40) będzie Ci naliczać 4% procent już od kwoty 1040$ i tak codziennie będzie Ci przyrastać od większej kwoty. Naliczenia są przez 5 dni od poniedziałku do piątku.
Są trzy progi naliczeń w zależności od wysokości wpłaconych pieniędzy:

1. 3,5% dziennie od 10 do 499$,
2. 4% od 500 do 9999$,
3. 5% od 10000$ wzwyż.

Inwestycje są już od 10$, płatność tylko w bitcoinach.
Działa również wielopoziomowy program partnerski (7% z pierwszego poziomu od kwoty wpłaconej przez Twojego poleconego).
Program zaczął działać w dniu 14.X.2017 więc jest bardzo młody, dlatego nie przegap okazji, bo później będą mniejsze oprocentowania!

2. Yota – to firma z Hongkongu, min. wpłata to 35$ (można oczywiście w btc) i wszystkie najważniejsze procesory.
Naliczenia 1,5% dziennie do kwoty 299$, od 300 do 5999$ 1,8%, od 6000 do 19999$ 2,2%, od 20000 do 69999$ 2,5% i od 70000 do 499999 3,0% i od 500000 do 2500000$ 3,5%.
Ciekawostką jest fakt, że można wypłacić depozyt w każdej chwili wraz z naliczonymi procentami (nie trzeba czekać np. 60 dni, aby dokonać wypłaty).
Od poleconych jest 7% z pierwszego poziomu, 5 z drugiego, później 3 i dwa razy po dwa.

Co ważne naliczenia są nie od wpłaconej kwoty, tylko od tego co codziennie przyrasta na koncie (procent składany).
A to przykład na spory przelew, którym pochwalił się jeden z uczestników programu na grupie na fb, do której oczywiście Cię dodam po rejestracji:

wpłata pół miliona dolarów za pomocą bitcoinów

I w razie pytań zapraszam do kontaktu.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • bitcoin co to jest
 • bitcoin czy warto inwestować
 • czy warto inwestować w bitcoin
 • czy warto teraz inwestować w bitcojna
 • co to jest bitcoin i czy warto w niego inwestować
 • co to jest bitcoin
 • bitcoin jak w niego inwestować
 • bitcoin jak inwestować
 • bitcoin czy inwestowac
 • jak inwestować w bitcoin zasady

Jedna myśl nt. „Bitcoin – co to jest i czy warto w niego inwestować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *