Bitcoin – co to jest i czy warto w niego inwestować

Poprzednio w Domowym Systemie Zarabiania dowiedziałeś się, jak zarobić na aplikacji Gem4Me, a dzisiaj powiemy o tym co to jest Bitcoin i czy warto w niego inwestować?

bitcoinPolski złoty, euro, dolar amerykański, frank szwajcarski, funt brytyjski – te waluty znasz bardzo dobrze nawet pomimo tego, że z większością nie stykasz się przecież na co dzień.

Słyszałeś natomiast o walucie Bitcoin opisywanej w skrócie jako BTC?

Z pewnością nie, a jeśli nawet, to nie wiesz o niej zbyt wiele. Nic nie szkodzi, dzisiaj to nadrobimy, bo warto, gdyż ta cyfrowa waluta szybko zyskuje na popularności i ani się obejrzysz, a płacić nią będziesz mógł już nie tylko w sieci, ale również i w rzeczywistości robiąc zakupy w sklepie spożywczym.

Ale po kolei…

Co to jest Bitcoin?

Wyjaśnię Ci teraz, co to jest Bitcoin.
Otóż jest to swego rodzaju waluta, ale konkretnie jest to kryptowaluta, a więc system kryptograficzny, w ramach którego użytkownicy sieci wymieniają się wirtualnymi pieniędzmi. Nie posiada ona swojego emitenta, jak też nie przyjmuje postaci materialnej, jest to bowiem waluta cyfrowa.

Sieć Bitcoin działa na zasadzie peer-to-peer. Tworzona jest więc przez jej uczestników. Najprościej mówiąc, jest to więc odpowiednik pieniądza w sferze wirtualnej.

Wady i zalety Bitcoina.

Skoro wiesz już, czym jest Bitcoin, skupię się teraz na jego zaletach, których ma on wiele oraz wadach, żeby było sprawiedliwie.
Zacznijmy od zalet:

 • obrót Bitcoinami odbywa się bez kontroli państwa i banków, ani też żadnego innego organu.
 • jest walutą mobilną, charakteryzującą się szybkością przelewów i niskimi kosztami transakcyjnymi. Otóż te wirtualne pieniądze można przelewać niemal błyskawicznie, co również jest sporym uproszczeniem w realizacji transakcji międzynarodowych.
 • W związku z brakiem pośredników niższe są też opłaty.

Co do wad to zaliczyć do nich należy:

 • dużą zmienność kursu w stosunkowo krótkim czasie,
 • dość liczna konkurencja, bo stale powstają nowe kryptowaluty,
 • brak organów kontrolnych (bo wbrew pozorom, to co jest poczytywane jako zaleta, może być też postrzegane jako wada bitcoina).
 • pamiętać przy tym należy, że nie ma możliwości wycofania transakcji bitcoinowej, a więc muszą to być przelewy przemyślane (najlepiej zawsze sprawdzić choćby dwa pierwsze i dwa ostatnie znaki adresu bitcoin, na który chcemy dokonać przelewu).

Wartość Bitcoina w ostatnim roku astronomicznie poszybowała w górę. Wielu obawia się więc, że nie można nim płacić za drobne rzeczy. Nic bardziej mylnego. Dobrze jest wiedzieć, że Bitcoin ma aż osiem miejsc po przecinku, dzięki czemu realizacja mniejszych transakcji jest jak najbardziej oczywiście możliwa.

Na pewno w związku z tym, iż jest to pieniądz elektroniczny możesz mieć co do niego pewną dozę niepewności. Zwłaszcza jeżeli nie masz umiejętności programistycznych. Takie obawy miało, ma i będzie miało wiele osób. Są one jednak bezpodstawne.

Otóż swoje Bitcoiny trzymasz na portfelu internetowym, a te są bardzo dobrze zabezpieczone, często w podwójny sposób.

Jeśli do tego będziesz wiedzieć, jak zamienić bitcoiny na złotówki i wypłacić je po prostu w bankomacie, to obawy, że jest to pieniądz cyfrowy również odpadną.

Rynek Bitcoinów.

Kod źródłowy programu, który odpowiada Bitcoinom, wskazuje, że w obiegu może być „tylko” 21 milionów Bitcoinów. Informuję Cię, że obecnie wydobyto ich już ponad 75%. Tym samym na pewno sądzisz, że inwestycja w ten wirtualny pieniądz nie ma większego sensu, bo za kilka lat rynek ten będzie pełny. Otóż nie jest to takie oczywiste. Przyjmuje się, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty dopiero w roku 2140.

Zrozumieć musisz jeszcze, czym jest samo wydobywanie Bitcoinów.
Otóż jest to wykorzystywanie mocy obliczeniowej komputerów do przeprowadzania skomplikowanych operacji kryptograficznych, które związane są z tą siecią. Wprawdzie jeszcze kilka lat temu wystarczające były do tego zwykłe komputery. Dziś jednak wymagane parametry sprzętowe zmuszają nas do wykorzystywania do tego całych serwerowni.

Czy wiesz, że:

 • Bitcoin jest potencjalnie nieskończenie podzielny.
  Znasz być może historię o pierwszym zakupie za bitcoiny, kiedy to kupiono pizzę za 10 tysięcy Bitcoinów. Obecnie można by pizzę kupić np. za 20 tysięcznych części Bitcoina (czyli 0.02 BTC, czyli 20mBTC – mBTC to miliBitcoiny, tak samo, jak milimetr to jedna tysięczna metra). W tym momencie najmniejsza wartość, jaka może zostać wysłana to 0.00546 mBTC (5.46 uBTC – mikroBitocinów, czyli 546 Satoshi – Satoshi to najmniejsza jednostka Bitcoin, z taką dokładnością są obecnie przesyłane Bitcoinowe transakcje. Jeżeli wartość Bitcoina wzrośnie, minimalna kwota zostanie zmniejszona. W razie potrzeby można nawet tę precyzję jeszcze bardziej zwiększyć,
 • Na świecie istnieje już mnóstwo bitcomatów, powstają one również w Polsce, jak ten w Warszawie.
 • A Coinbank wprowadza właśnie lokaty w bitcoin o stałym oprocentowaniu,
 • w Wiedniu w lutym 2017 roku otwarto pierwszy na świecie Bank Bitcoin,
 • największa niemiecka platforma informacyjna zaliczyła Bitcoina do głównych walut,
 • Wall Streat Jurnal podaje, że Bitcoin był najskuteczniejszym środkiem płatniczym na świecie w 2016 roku,
 • 02.03.2017 po raz pierwszy w historii cena 1 Bitcoina przewyższyła cenę 1 uncji złota 1 BTC = 1,261$
 • Japonia wyrasta na największy rynek Bitcoin, a trzy japońskie mega-banki zainwestowały w największą giełdę wymiany Bitcoin.
 • T-Mobile pozwala na płatność w bitcoinach. To pierwszy operator w Polsce.

W światku ekspertów mówi się, że:

 • w kwestii bezpieczeństwa Projekt Bitcoin umożliwia przetrwanie nawet ataku kwantowego komputera;
 • Bitcoin będzie wart 2-3 tysiące dolarów do końca roku 2017;
 • wartość Bitcoina trzykrotnie przekroczy wartość złota w roku 2018;
 • w przeciwieństwie do złota, inwestycja w Bitcoina to szansa jedna na pokolenie.

Bitcoiny, a zarobek.

Pozostaje najważniejsze pytanie dotyczące tego, jak na takich Bitcoinach zarobić. Czy możesz na nich zarobić, jest akurat pytaniem retorycznym, bo nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Zobacz ten film: czy można zostać milionerem dzięki bitcoinowi:

W ciągu ostatniego roku wartość Bitcoina wzrosła o kilkaset procent i dziś jeden Bitcoin jest już wart więcej niż uncja złota. Wszystko wskazuje też na to, że taki trend zostanie zachowany, a Bitcoin będzie coraz droższy. Inwestując w niego teraz ryzyko utraty na jego wartości jest w zasadzie znikome, bowiem, nawet już sami Chińczycy, (którzy ostatnio sporo starali się namieszać w tym względzie) przyznali, że Bitcoina nie da się zlikwidować

Myślę, że już wiesz co to jest Bitcoin i czy warto w niego inwestować.

A teraz czas na najlepsze.
Wiesz już, że teraz jest najlepszy czas na zarabianie na bitcoinach i zapewne chcesz się dowiedzieć, jak to wykorzystać i zacząć zarabiać na Bitcoinach?
Jeśli tak, to doradzę Ci program z bardzo niskim progiem wejścia, a więc i z małym ryzykiem.
Szczegóły znajdziesz poniżej.

Oczywiście programów opartych na bitcoinie jest już całe mnóstwo, również w Gem4Me możemy płacić i wypłacać w bitcoinach, a tutaj możesz za darmo zdobyć sobie Bitcoiny i inne kryptowaluty:

Oczywiście w sieci znajdziesz całe mnóstwo firm oferujących zarabianie na kryptowalucie, ale obciążone są one często sporym ryzykiem, więc powinieneś w tym względzie poruszać się bardzo ostrożnie.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 • bitcoin co to jest
 • jak szybko można zarobić pieniądze w domowy sposób
 • bitcoin czy warto
 • bitcoin czy warto inwestować
 • czy warto inwestować w bitcoin
 • czy warto teraz inwestować w bitcojna
 • co to jest bitcoin i czy warto w niego inwestować
 • co to jest bitcoin
 • bitcoin jak w niego inwestować
 • można kupić część bitcoina mBTC

7 myśli nt. „Bitcoin – co to jest i czy warto w niego inwestować

 1. Adrian

  Słyszałem o takiej walucie już dawno, jednakże nigdy nie zagłębiałem się w tej tematyce. Form inwestowania jest na prawdę wiele, jednakże najlepiej wybrać taką, która przynieść nam może duży zysk przy zachowaniu minimalnego ryzyka 😉

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   No w przypadku bitcoina to jego wartość na początku roku 2017 wynosiła ok. 4000 zł, a w dniu 12.12.2017 wynosi już prawie 60 tys. zł.
   To się nazywa roczne oprocentowanie wkładu 🙂

   Odpowiedz
 2. Dawid

  Z tego co Pan pisze ten biznes jest bardzo opłacalny i takiego oprocentowania chyba nigdzie nie dostaniemy 😉 Mi nasuwa się jednakże inne pytanie, czy takie rozwiązanie jest w pełni legalne?

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Dziękuję za to pytanie Dawidzie.
   Faktycznie wiele osób, które dotychczas nie zetknęły się z tym tematem mogą mieć co do tego wątpliwości, czy jest to legalne.
   Otóż w wielu krajach nie!
   Ale już teraz nawet takie kraje, jak Chiny, czy Rosja przekonują się do tego rozwiązania wychodząc z złożenia, że nic już tego trendu nie powstrzyma..
   A w zdecydowanej większości krajów jest to jak najbardziej legalne, nie wspominając o tym, że np. w Austrii powstał już bank w Wiedniu, który przyjmuje płatności głównie w kryptowalutach 🙂

   Odpowiedz
 3. Fotelespa

  Teraz podobno niektóre kraje rozważają zakazanie kryptowalut. Polska też się wycofała ze „swojej kryptowaluty”, którą rozważano jeszcze rok temu.

  Odpowiedz
  1. Marek Nowacki Autor wpisu

   Na rynku kryptowalut odbywa się właśnie przewidywana przez ekspertów fala spadków, rok temu btc spadł z 1400 na 700 dolarów w dwa dni. Parę lat temu z 1300 na 200…
   Bardzo możliwe iż aktualnie mamy do czynienia z tzw. manipulacją i niewykluczone, że chodzi nawet o Wall Street.
   Bitcoin ma to do siebie, że cechują go nienaturalne wręcz czasami wzrosty i spadki, taki właśnie nienaturalny wzrost miał też miejsce w październiku i listopadzie 2017. Więc tym bym się nie przejmował, bo spadki były są i będą, a w tym czasie dobrzy gracze sprzedają i realizują zyski.
   W tej chwili wszystkie topowe kryptowaluty są w fazie ogromnej przeceny i większość inwestorów właśnie teraz zaciera ręce dokonując ich zakupów…
   Co do zakazu, to już nawet Rosja i Chiny wycofują się z tych zakazów, więc tutaj należy zachować rozsądek.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge